Як скачувати через торрент

48

Рано чи пізно будь-який користувач інтернету стикається з необхідністю завантажити, що то з торрента. Якщо у вас з’явилася така необхідність, але ви не знаєте з чого почати, то дана стаття повинна вам допомогти. Зараз ми розповімо про те, як завантажити через торрент.

Що таке торрент і як він працює

Існує такий протокол для обміну даними як BitTorrent. Даний протокол розроблений за принципом Peer to peer (P2P). Цей принцип передбачає обмін відомостями не тільки між сервером і клієнтом, але і між клієнтами. Реалізація даного дозволяє досягти великої швидкості скачування, а також стабільності. Саме на протоколу BitTorrent і принципі Peer to peer і побудована робота так званих торрентів.

Для того щоб навчитися завантажувати через торрент необхідно запам’ятати кілька термінів:

  • Торрент-трекер – по суті, це звичайний сайт, який управляє обмінному даними по протоколу BitTorrent. Як користувачу, вам потрібно знати, що на торрент трекері можна завантажити torrent-файли.
  • Torrent-файл – невеликий файл з розширенням «.torrent». Даний файл є файлом посиланням на файли, на які поширюється по протоколу BitTorrent. Для того щоб почати завантажувати через торрент, спочатку потрібно завантажити Torrent-файл з торрент трекера.
  • Торрент-клієнт – програма для обміну даними по протоколу BitTorrent. Торрет-клієнт може відкривати torrent-файли та завантажувати дані.

Які програми потрібні, щоб завантажити через торрент

Скачувати через торрент за допомогою звичайного браузера неможливо. Для цього необхідна окрема програма, яка називається торрент-клієнтом. Зараз існує маса різних торрент-клієнтів. Для операційної системи Windows найбільш популярними є µTorrent, BitCome, BitTorrent і FlashGet.

Найпопулярнішою серед них однозначно є µTorrent. Тому в даній статті ми будемо використовувати саме її.

Програма ?torrent це повністю безкоштовна програма. Для того щоб почати нею користуватися вам достатньо завантажити її з офіційного сайту і встановити на свій комп’ютер. Для цього заходимо на сайт http://www.utorrent.com/intl/ru/ і натискаємо на кнопку «Безкоштовне завантаження для Windows».

Після цього з’явиться таблиця з порівнянням платній PRO-версії і безкоштовній версії програми µTorrent. Тут потрібно ще раз натиснути на кнопку «Безкоштовне завантаження для Windows».

нажимаем на кнопку Бесплатная загрузка для Windows

Після цього почнеться завантаження програми. Після завершення завантаження відкрийте скачаний exe-файл і запустіть установку. Процес встановлення максимально простий і не викличе у вас ніяких проблем. Все що вам потрібно робити-це натискати на кнопку «Далі».

устанавливаем торрент-клиент µTorrent

Після завершення установки перед вами відкриється програма ?torrent.

интерфейс программы торрент-клиента µTorrent

Тепер ви можете приступати до завантаження потрібних вам файлів через торрент.

Вчимося скачувати через торрент

Сам процес скачування через торрент також не представляє нічого складного. Вам потрібно виконати дві дії:

  • завантажити torrent-файл з торрент трекера:
  • відкрити .torrent-файл у програмі торрент-клієнті (в нашому випадку це µTorrent);

Отже, заходимо на будь торрент трекер, знаходимо там потрібні нам файли і натискаємо на посилання «Скачати торрент-файл».

нажимаем на ссылку Скачать torrent-файл

Після цього браузер завантажить потрібний нам torrent-файл. Якщо ви не можете знайти скачаний torrent-файл, то подивитеся весь список завантажених браузером файлів (це можна зробити за допомогою комбінації клавіш CTRL+J).

список скачанных файлов в браузере

Далі вам потрібно відкрити torrent-файл. Після відкриття цього файлу з’явиться вікно програми µTorrent, в якому можна вибрати папку, в яку буде викачуватися даний торрент. Також тут можна вибрати які файли скачувати, а які ні. Після внесення всіх налаштувань натисніть на кнопку «Ok».

Після цього почнеться завантаження вибраного вами торрента.

процесс скачивания через торрент

Тепер залишилося дочекатися, поки торрент скочується. Після цього вміст торрента буде вас чекати в папці, яку ви вказали при запуску скачування.