Як розрахувати потужність блоку живлення для компютера

164

При складанні комп’ютера одним з найбільш складних і відповідальних моментів є розрахунок необхідної потужності блоку живлення. Оскільки якщо помилитися і взяти недостатньо потужний БЖ, то комп’ютер буде перезавантажуватися під максимальним навантаженням. З іншого боку, купувати надмірно потужний БЖ також немає сенсу, оскільки ці кошти краще вкласти у придбання більш продуктивного процесора або відеокарти. У цій статті ми розповімо про те, як можна максимально просто вирішити цю проблему.

Спосіб № 1. Розрахунок необхідної потужності ґрунтуючись на рекомендаціях виробника відеокарти.

Мабуть, самий простий спосіб розрахувати необхідну потужність блоку живлення, це звернутися до рекомендацій виробника відеокарти. Відеокарта є самим вимогливим компонентом комп’ютера, тому рекомендації виробників відеокарт досить точні.

Для цього потрібно ввести в будь-яку пошукову систему назву вашої відеокарти і перейти на її сторінку на офіційному сайті виробника (AMD або NVIDIA). Для прикладу пошукаємо інформацію про відеокарту AMD RADEON RX 580.

Після того, як ви потрапили на сторінку відеокарти, потрібно вивчити характеристики і знайти там вимоги до блоку живлення. Наприклад, компанія AMD для своєї відеокарти RADEON RX 580 рекомендує використовувати блок живлення потужністю 500 Вт.

требования к блоку питания

Якщо ви хочете перестрахуватися і взяти блок живлення з невеликим запасом по потужності, то можете додати до цієї цифри 100 Вт. Тобто, якщо виробник відеокарти вказує потужність 500 Вт, то ви можете взяти блок живлення на 600 Вт. З таким запасом потужності блоку живлення точно вистачить для будь-якого комп’ютера.

Спосіб № 2. Розрахунок необхідної потужності за допомогою онлайн-калькуляторів.

Якщо ви збираєте комп’ютер без дискретної відеокарти або відразу з декількома дискретними відеокартами, то описаний вище спосіб розрахунку потужності блоку живлення вам не підійде. В цьому випадку краще всього використовувати онлайн-калькулятори, спеціально розроблені для розрахунку необхідної потужності блоку живлення.

Зараз у мережі існує безліч таких онлайн-калькуляторів. Ви можете знайти ці калькулятори за допомогою будь-якої пошукової системи і пошукового запиту «калькулятор блоку живлення».

поиск онлайн-калькулятора

Але, краще всього використовувати калькулятор від компанії MSI. Даний калькулятор існує вже досить давно, він регулярно оновлюється і в ньому завжди є всі актуальні компоненти. Користуватися даними калькулятором дуже просто. Все що вам потрібно зробити, це вибрати, які компоненти будуть використовуватися у вашому комп’ютері, після чого калькулятор розрахує необхідну потужність блока живлення.

калькулятор от компании MSI

Для того щоб результат розрахунку вийшов максимально точним у калькуляторі потрібно вказати абсолютно всі компоненти, а не тільки процесор і відеокарти. Обов’язково вкажіть додаткові PCI Express плати, жорсткі диски, зовнішні USB пристрою, модулі оперативної пам’яті і вентилятори.

Якщо ви хочете перестрахуватися, то можете додати 100 Вт до тієї потужності, яку розрахує вам онлайн-калькулятор. У цьому випадку блоку живлення буде вистачати абсолютно на все і в будь-якій ситуації.