Як розірвати таблицю в Word

432

При роботі з таблицями у Word часто виникає необхідність з’єднати або розірвати таблицю. Якщо перед вами також виникала подібна задача, то ця стаття повинна вам допомогти. Тут ви зможете дізнатися, як розірвати таблицю в Word 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016, а також як з’єднати таблицю назад.

Розрив таблиці у Word 2007, 2010, 2013 і 2016

Якщо ви користуєтеся текстовим редактором Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то для того щоб розбити таблицю на дві частини, вам потрібно встановити курсор на рядку таблиці, яка повинна стати першим рядком нижній таблиці.

Після того як курсор встановлений на потрібний рядок, перейдіть на вкладку «Макет» і натисніть там на кнопку «Розділити» (в деяких версіях Word ця кнопка буде називатися «Розбити таблицю»).

кнопка Разделить таблицу

В результаті ви разорвете наявну у вас таблицю на дві частини. При цьому перший рядок нової таблиці стане той рядок, на яку ви встановили курсор перед розривом.

таблица разорвана

Потрібно відзначити, що таблицю можна розірвати не тільки за допомогою кнопки «Розділити» на вкладці «Макет». Це також можна зробити за допомогою комбінації клавіш CTRL-SHIFT-ENTER. Робиться це аналогічним способом. Спочатку встановлюєте курсор на той рядок, яка повинна стати першим рядком другої таблиці, а потім одночасно натисніть кнопки CTRL, SHIFT і ENTER.

комбинация клавиш CTRL-SHIFT-ENTER

У результаті виходить точно такий же розрив, як і в попередньому випадку.

Розрив таблиці у Word 2003

Якщо ви користуєтеся текстовим редактором Word 2003, то у вашому випадку розрив таблиці робиться трохи по-іншому, оскільки у Word 2003 зовсім інший інтерфейс. Для того щоб розбити таблицю в Word 2003 потрібно відкрити меню «Таблиця» і вибрати пункт «Розбити таблицю».

меню Таблица и пункт Разбить таблицу

Також у Word 2003 має працювати комбінація клавіш CTRL-SHIFT-ENTER, про яку ми писали вище.

Як з’єднати розірваний таблицю

Якщо вам знадобиться з’єднати розірваний раніше таблицю, то це можна зробити двома способами. Перший спосіб полягає у видаленні всіх символів, які знаходяться між таблицями. Для цього краще всього спочатку включити відображення недрукованих символів. Це робиться за допомогою кнопки на вкладці «Головна».

отображение непечатаемых символов

Після цього потрібно встановити курсор між таблицями і видалити всі символи, які між ними знаходяться. Для видалення символів використовуйте кнопки Backspace або Delete на клавіатурі. Після того, як всі символи між таблицями будуть видалені, таблиці з’єднаються автоматично.

удаление символов между таблицами

Другий спосіб з’єднання розірваної таблиці полягає у використанні команд «Вирізати» і «Вставити». У цьому випадку потрібно виділити всю другу таблицю і вирізати її з допомогою комбінації клавіш Ctrl-X.

выделение второй таблицы

Далі потрібно встановити курсор безпосередньо після першої таблиці і вставити раніше вирізану таблицю з допомогою Ctrl-V.

установка курсора после первой таблицы

Якщо все було зроблено правильно, то розірвана таблиця буде знову з’єднана.

разорванная таблица снова соединена

А текст, який знаходився між двома таблицями, трохи зміститься вниз.