Як розбити жорсткий диск на розділи

81

Після покупки нового жорсткого диска виникає необхідність розділити його на декілька розділів. Цей процес називають розбивкою жорсткого диска. У даній статті ми розповімо про те, як розбити жорсткий диск на розділи з операційної системи Windows або за допомогою завантажувального диска.

Навіщо потрібно розбивати жорсткий диск

Розбиття жорсткого диска на розділи дозволяє вирішити кілька типових проблем. По-перше, розбивка диска спрощує роботу з файлами. Відразу після покупки на вашому диску буде один великий розділ. Якщо ви встановите Windows прямо на цей розділ, то на диску вийде повна плутанина з файлами. Операційна система, програми, ігри, документи, фільми, музику та інші файли, все це буде лежати на одному диску. Пошук потрібних файлів, в такій ситуації, значно ускладниться. Якщо ж ви створите окремі розділи для операційної системи і ваших документів, то навігація по папок і пошук потрібного документа не складе для вас праці.

По-друге, розбивка диска на розділи частково вирішує проблему з обмеженою довжиною імені файлу. У файловій системі NTFS максимальна довжина шляху до файлу складає 255 символів. Тому, якщо ви будете вкладати багато папок один в одного, то рано чи пізно настане момент, коли ви побачите повідомлення про те, що довжина імені файлу досягла межі.

По-третє, розбивка диска на розділи захищає ваші дані. Якщо ви будете зберігати всі дані на тому ж розділі, що і операційна система, то в разі переустановлення операційної системи ви втратите всю інформацію. Звичайно, перед установкою операційної системи можна перенести файли на диск, але це дуже копіткий процес.

Як розбити жорсткий диск на розділи з настановного диска Windows

Якщо ви тільки що підключили новий жорсткий диск і хочете встановити на нього Windows, то найзручніше виконати розбиття диска на розділи за допомогою інсталяційного диска Windows. Вставте диск Windows в дисковод комп’ютера і запустити процес установки.

Процес установки повинен дійти до етапу вибору розділу. В цьому вікні можна розбити диск на розділи, для цього потрібно натиснути на посилання «Настройка диска».

ссылка Настройка диска

Після натискання на посилання «Настройка диска» перед вами з’явиться список дій, які ви можете виконати зі своїм диском. Для того щоб виконати розбиття диска на два або більше розділу вам необхідно спочатку видалити старий розділ. Тому тиснемо на посилання «Видалити».

удаление старого раздела

Далі ви побачите попередження про видалення даних. Якщо на диску немає потрібних вам файлів, то тиснемо «OK».

предупреждение об удалении данных

Після цього ви можете створити нові розділи, для цього натисніть на посилання «Створити».

разбивка диска

Далі вам потрібно вказати розмір нового розділу і натиснути на кнопку «Застосувати».

указание размера для нового раздела

Після створення розділу ви побачите пропозицію створити додатковий розділ для системних файлів. Натискаємо «OK».

создание дополнительного раздела

Все, один розділ створений. Для того щоб закінчити розбиття диска на розділи необхідно виділити вільне місце на диску і створити ще один розділ.

разбивка диска на незанятом месте

В результаті ви повинні отримати приблизно таку картинку.

диск после разбивки

Розділ 1 – це додатковий розділ під системний файли, розділ 2 – це розділ під операційну систему, а розділ 3 – це розділ для ваших файлів. Виберіть Розділ 2 і продовжите установку операційної системи Windows.

Розбиття жорсткого диска з завантажувального диска

Якщо операційна система ще не встановлена, а розбивка диска з настановного диска Windows вам не підходить, то ви можете скористатися завантажувальним диском з безкоштовною програмою Partition Wizard. Образ даного завантажувального диска можна завантажити на офіційному сайті програми.

Запишіть цей образ диска на оптичний диск і завантажити з нього комп’ютер. Після завантаження комп’ютера, перед вами відкриється меню, в якому необхідно вибрати пункт «Boot Partition from Wisard Boot Disk»

меню загрузочного диска с программой Partition Wizard

Після цього почнеться запуск програми Partition Wisard. Через кілька секунд програма завантажиться, і ви зможете працювати.

программа Partition Wizard

Інтерфейс програми Partition Wizard на завантажувальному диску нічим не відрізняється від інтерфейсу Partition Wizard для Windows. Трохи нижче ми розглянемо процес розбивки диска за допомогою програми Partition Wizard для Windows.

Як розбити жорсткий диск на розділи з Windows

Як і завантажувальний диск, програма Partition Wizard для Windows є повністю безкоштовною. Ви можете завантажити її з офіційного сайту і встановити на свій комп’ютер.

Після запуску програми Partition Wizard нам потрібно знайти новий не розбитий диск, він позначений сірою смужкою і написом «Unallocated». Натискаємо правою кнопкою мишки по новому диску і вибираємо пункт «Create».

разбивка диска с помощью программы Partition Wizard

Після цього відкриється вікно, в якому потрібно ввести установки нового розділу. У верхній частині вікна вводимо назву нового розділу, вибираємо файлову систему і літеру, яка буде позначати новий розділ. В нижній частині вікна потрібно вказати розмір нового розділу. При цьому тут у вас є можливість вказати кількість не розміченого вільного простору, яке буде залишено перед і після розділу. Крім цього ви можете вказати розмір розділу з допомогою повзунка. В цьому випадку вам не доведеться вручну вводити точний обсяг нового розділу.

настройка нового раздела

Для прикладу ми ввели такі дані:

  • Назва розділу: Test
  • Тип розділу: Логічний
  • Буква розділу: Е
  • Розмір кластера: За замовчуванням
  • Розмір розділу: 400 Гб

Зберігаємо результат за допомогою кнопки «ОК». Після цього у нас з’явився новий розділ з розміром 400 Гб.

программа Partition Wizard с новым разделом

Для того щоб закінчити розбиття диска на розділи вам необхідно створити ще один або кілька нових розділів на останньому вільному місці. Це можна зробити повторивши процедуру створення розділу.

Після того як розбиття жорсткого диска закінчена результат потрібно зберегти за допомогою кнопки «Apply», яка знаходиться на панелі програми.

Як розбити жорсткий диск без використання сторонніх програм

Потрібно відзначити, що для того щоб розбити диск з операційної системи Windows зовсім не обов’язково встановлювати спеціальні програми, наприклад такі як Partition Wizard. В операційній системі Windows є дуже зручний інструмент під назвою «Керування дисками». Для того щоб відкрити вікно «Керування дисками» потрібно відкрити меню Пуск (або стартовий екран, якщо ви використовуєте Windows 8) і в пошуковий рядок ввести команду «diskmgmt.msc».

Управление дисками

Звичайно «Управління дисками» не зрівняється за своїм можливостям зі спеціалізованими програмами. Але, у багатьох випадках, можливостей цього інструменту вистачає.

За допомогою інструмента «Управління дисками» можна виконувати такі операції з дисками: створення та видалення розділів, форматування розділів, створення динамічних дисків, зміна букви диска, стискання тому, включення функції «Активний диск». Більш докладно можна про можливості даного інструменту можна почитати в нашій статті про розподіл жорсткого диска.