Як прибрати спливаючу рекламу в браузері

68

Спливаюча реклама в браузері може мати два джерела. Перший джерело контекстної реклами — це сам сайт, який ви переглядаєте. Якщо спливаюча реклама в браузері з’являється тільки при перегляді певних сайтів, то, швидше за все, причина в тому, що дані сайти просто використовують такий тип реклами. У цьому випадку ви можете прибрати таку рекламу за допомогою спеціального доповнення для браузера.

Другий джерело спливаючої реклами в браузері — це ваш комп’ютер. Існує категорія шкідливих програм (вірусів), які виконують тільки одну функцію – показують рекламу користувачеві комп’ютера. Якщо спливаюча реклама з’являється на всіх сайтах або відразу після запуску браузера, то, швидше за все, це саме ваш випадок. Навіть якщо у вас хороший платний антивірус, ваш комп’ютер може бути заражений таким шкідливим ПО. Це пов’язано з тим, що даний тип шкідливого софту далеко не завжди визначається антивірусами.

У даній статті ми розглянемо обидва ці випадки і розповімо, як прибрати спливаючу рекламу у браузері за допомогою доповнення або спеціальної програми для пошуку шкідливого софту.

Як прибрати спливаючу рекламу за допомогою доповнення для браузера

Якщо джерелом спливаючої реклами в браузері є сайти, які ви переглядаєте, то вам потрібно встановити спеціальне доповнення для браузера, яке буде блокувати рекламу.

Найбільш популярним додатком для блокування реклами є так званий Adblock Plus. Дане додаток доступно для більшості браузерів, наприклад:

  • Adblock Plus для Google Chrome;
  • Adblock Plus для Firefox;
  • Adblock Plus для Opera;

Крім Adblock Plus існують і інші доповнення для браузерів, призначені для блокування, спливаючі та іншої неприємної реклами. Наприклад, досить популярними є такі доповнення як Adblock (без Plus) і Adguard.

Налаштування Adblock Plus

Також є програма для Windows під назвою Ad Muncher. Дана програма не є доповненням для браузера і встановлюється в систему окремо.

Плюсом Ad Muncher є те, що вона перевіряє весь веб-трафік, а значить блокує спливаючі рекламні оголошення у всіх браузерах. Таке рішення може бути зручно, якщо ви користуєтеся різними браузерами. Дізнатися більше про Ad Muncher можна на офіційному сайті або на сторінці у Вікіпедії.

настройки Ad Muncher

Налаштування Ad Muncher

Як прибрати спливаючу рекламу на зараженому комп’ютері

Якщо у вас спливаюча реклама з’являється при відвідуванні будь-якого сайту або відразу при запуску браузера, то вам потрібно очистити комп’ютер від шкідливих програм, які викликають дані спливаючі вікна.

Найбільш потужною програмою для пошуку такого шкідливого софту є Malwarebytes Anti-malware. Зайдіть на офіційний сайт цієї програми і завантажте безкоштовну версію. Після чого встановіть на свій комп’ютер і запустіть перевірку.

процесс проверки компьютера с помощью Malwarebytes Anti-malware

Процес перевірки комп’ютера за допомогою Malwarebytes Anti-malware

А після завершення перевірки видаліть всі підозрілі об’єкти і перезавантажте комп’ютер. Швидше за все, це процедури буде достатньо для того, щоб позбутися від спливаючої реклами, яка з’являється у вашому браузері. Більш детально про перевірку комп’ютера за допомогою Malwarebytes Anti-malware можна почитати в статті «Як видалити вірус, який відкриває браузер з рекламою«.

Надалі повторюйте перевірку комп’ютера за допомогою програми Malwarebytes Anti-malware хоча б раз на місяць. Для того щоб вчасно виявляти і видаляти шкідливе програмне забезпечення.