Як прибрати рекламу в Яндекс браузері

46

Яндекс Браузер останнім часом стрімко набирає популярність. Якщо вірити статистиці liveinternet.ru, то Яндекс браузер вже обійшов Firefox і зайняв 4 місце популярності в Рунеті. Тому ми вирішили написати статтю про те, як прибрати рекламу в Яндекс Браузері, за аналогією з нашої старої статтею про Google Chrome.

Прибираємо рекламу в Яндекс Браузері за допомогою Adguard

Найпростіший спосіб прибрати рекламу в Яндекс Браузері раз і назавжди, це скористатися доповненням «Adguard». Для цього відкриваємо основне меню Яндекс Браузера і переходимо в розділ «Додатки».

У розділі «Додатки» вам потрібно знайти додаток під назвою «Adguard», воно повинно знаходитися в самому низу сторінки, у розділі «Безпечний інтернет». Після того як знайдете «Adguard», активуйте його. Для цього достатньо перевести перемикач в положення «Вкл».

найдете Adguard и активируйте его

Після того як доповнення «Adguard» включено, відкрийте будь-яку сторінку з рекламою і перевірте, чи відображається реклама чи ні. Якщо все було зроблено правильно, то після включення «Adguard» реклами бути не повинно.

Налаштування доповнення Adguard

Також дане доповнення для Яндекс браузера можна налаштувати, якщо така необхідність з’явиться. Для цього потрібно клікнути по іконці «Adguard» на панелі браузера.

нажмите по иконке Adguard на панели браузера

Після цього з’явиться спливаюче вікно, в якому потрібно вибрати розділ «Налаштування Adguard».

откройте раздел Настройки Adguard

Після цього з’явиться сторінка з налаштуваннями доповнення.

страница с настройками дополнения

Тут можна включити або відключити корисну рекламу, додати додатковий фільтр реклами, додати довірені сайти в білий список, створити власний фільтр для блокування реклами, а також включити або відключити захист від фішингу.

Прибираємо рекламу в Яндекс браузері за допомогою Adblock Plus

Розширення «Adblock Plus» відомо дуже багатьом користувачам. Дане розширення можна встановити на такі браузери Mozilla Firefox і Google Chrome. Що стосується Яндекс браузера, то в його каталозі доповнень «Adblock Plus» поки що відсутня. Але, ви можете встановити в Яндекс Браузер розширення для Google Chrome і воно буде прекрасно працювати.

Отже, для того щоб назавжди прибрати рекламу в Яндекс браузері за допомогою «Adblock Plus» зайдіть в Інтернет магазин розширень Google Chrome (посилання) і знайдіть там розширення «Adblock Plus».

найдите расширение Adblock Plus

Після цього відкрийте сторінку розширення «Adblock Plus» і натисніть на кнопку «Встановити».

нажмите на кнопку Установить

Після цього на екрані з’явиться спливаюче вікно з пропозицією встановити розширення Adblock Plus. Для того щоб продовжити натисніть на кнопку «Встановити розширення».

нажмите на кнопку Установить расширение

Після завершення установки відкриється веб-сторінка, що повідомляє про те, що розширення Adblock Plus було успішно встановлено. Тепер можете відкрити будь-яку сторінку з рекламою, і перевірити відображається вона чи ні.

Налаштування розширення Adblock Plus

При необхідності, розширення Adblock Plus можна налаштувати. Для цього клікніть по іконці Adblock Plus на панелі Яндекс браузера.

кликните по иконке Adblock Plus на панели Яндекс браузера

І у вікні натисніть на кнопку «Налаштування».

нажмите на кнопку Настройки

Після цього відкриється вікно з налаштуваннями блокування реклами.

страница с настройками дополнения

Тут можна вибрати список фільтрів, який буде використовуватися для блокування реклами, а також створити власний фільтр або додати сайти в список виключень.

Як прибрати спливаючу рекламу в Яндекс Браузері

У деяких випадках прибрати рекламу в Яндекс Браузері за допомогою вищеописаних способів не виходить, оскільки вона з’являється навіть після установки доповнень Adguard і Adblock Plus. Зазвичай така реклама являє собою спливаючі вікна. Така спливаюча реклама може з’являтися відразу після запуску Яндекс браузера або при відкритті деяких веб-сторінок В особливо запущених випадках спливаюча реклама з’являється постійно, при відкритті будь-якої сторінки на екрані з’являється спливаюче повідомлення з рекламою.

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то можете бути впевнені — ваш комп’ютер заражений рекламним вірусом і прибрати таку рекламу за допомогою розширень для Яндекс браузер не вийде. У цій ситуації можуть допомогти тільки спеціалізовані утиліти, спеціально розроблені для пошуку і видалення подібних вірусів. При цьому класичні антивіруси, такі як Ін. Веб або Касперський, швидше за все, нічим не допоможуть.

Самою відомою і популярною утилітою такого роду є MALWAREBYTES Anti-Malware. Ви можете завантажити дану утиліту абсолютно безкоштовно на офіційному сайті.

загрузка MALWAREBYTES Anti-Malware

Запустіть цю утиліту на своєму комп’ютері і натисніть на кнопку «виконати перевірку».

нажмите на кнопку Запустить проверку

Далі дочекайтеся поки утиліта перевірить ваш комп’ютер і в кінці видаліть всі знайдені шкідливі об’єкти. Після цього перезавантажте комп’ютер і перевірте Яндекс браузер. Спливаюча реклама, повинна зникнути.