Як протестувати відеокарту

74

Після установки нової відеокарти або складання нового комп’ютера необхідно протестувати відеокарту. Це дозволить на ранньому етапі виявити можливу не справність і при необхідності поміняти відеокарту на іншу. У даній статті ми розповімо про те, як протестувати відеокарту і розглянемо програмне забезпечення, яке нам буде необхідно.

Для того щоб перевірити відеокарту на можливі несправності її потрібно протестувати під високим навантаженням. Іншими словами потрібно провести стрес тестування відеокарти. Під час стрес-тестування відеокарти необхідно контролювати температуру графічного чіпа і стежити за екраном комп’ютера, на випадок виникнення проблем з картинкою (миготіння, кольорові крапки, смужки і т. д.)

Як правило, 15 хвилин достатньо для того, щоб протестувати відеокарту. Якщо протягом цього часу температура відеокарти залишилася в межах норми (це 70-80 градусів Цельсія), на екрані не з’явилися спотворення і комп’ютер перезавантажився, то, швидше за все з вашої відеокартою все в порядку.

Якщо температура значно перевищує 80 градусів, то, швидше за все, у вас проблеми з охолодженням. Якщо нова відеокарта, то слід розглянути варіант її повернути в магазин. Для старих відеокарт потрібно подбати про кращому охолодженні. Перше, що необхідно зробити, це очистити радіатор від накопичилася в ньому пилу. Також можна поліпшити циркуляцію повітря в системному блоці шляхом встановлення додаткових кулерів. При наявності належного досвіду можете замінити термопасту на графічному процесорі відеокарти.

Якщо перегріву немає, але ви помітили проблеми з зображенням, то це може означати несправність відеокарти або занадто сильний розгін. А раптові перезавантаження комп’ютера під час тестування, в більшості випадків, говорять про занадто слабкому блоці живлення.

Програми для тестування відеокарти:

OCCT (або OverClock Checking Tool) – програма, розроблена для перевірки комп’ютера на стабільність роботи. За допомогою даної програми можна навантажити процесор, оперативну пам’ять, блок живлення і відеокарту.

программа OCCT

Інтерфейс програми OCCT включає в себе такі вкладки:

  • CPU: OCCT
  • CPU: LINPACK
  • GPU: 3D
  • POWER SUPPLY

Для того, щоб протестувати відеокарту, перейдіть на вкладку «GPU: 3D». Тут можна вказати час тестування, дозвіл, складність шейдоров і інші настройки. Після того як програма налаштована потрібно натиснути на кнопку «ON» для того щоб запустити тестування відеокарти.

тестирование видеокарты с помощью программы OCCT

Після натискання на кнопку «ON» розпочнеться тестування відеокарти. У лівій частині вікна ви зможете спостерігати за температурою компонентів комп’ютера.

FurMark – дуже популярна програма для тестування відеокарт під високим навантаженням. Однією з особливостей FurMark є те, що вона йде в комплекті з утилітою GPU-Z. Для того щоб відкрити GPU-Z досить натиснути на відповідну кнопку в інтерфейсі FurMark.

программа FurMark

Програма дозволяє користувачеві змінювати деякі настройки. Наприклад, ви можете вказати дозвіл, який буде використовуватися при тестуванні відеокарти, а також включити або вимкнути антиаліасінг. Для того, щоб протестувати відеокарту за допомогою даної програми потрібно натиснути на кнопку «Burn-in test».

как протестировать видеокарту через FurMark

В процесі тестування потрібно стежити за температурою, для цього запустіть GPU-Z і перейдіть на кладку «Sensors».

MSI Afterburner + MSI Kombustor – програми для розгону і тестування відеокарти від компанії MSI. Але, не дивлячись на те, що ці програми розроблені компанією MSI, ви можете використовувати їх для тестування відеокарт будь-яких виробників. Потрібно зазначити, що програми MSI Afterburner і MSI Kombustor поширюються одним архівом, але встановлювати їх потрібно окремо.

программа MSI Afterburner

Інтерфейс MSI Afterburner складається з двох частин:

  • Ліва частина інтерфейсу – налаштування розгону відеокарти. Якщо ви хочете тільки протестувати відеокарту, то тут краще нічого не чіпати. В крайньому випадку, під налаштуваннями є кнопка «RESET», з допомогою еоторой можна скинути всі налаштування до стандартних.
  • Права частина інтерфейсу – графіки з температурою відеокарти, швидкістю обертання кулера відеокарти, тактовою частотою графічного чіпа, частотою пам’яті і завантаженням пам’яті.

Для того щоб почати тестування відеокарти натисніть на кнопку «К» у верхньому лівому кутку програми. Після цього запуститься програма MSI Kombustor. Якщо програма MSI Kombustor не встановлена, то кнопка «До» буде активна.

как протестировать видеокарту через MSI Kombustor

У процесі роботи програми MSI Kombustor слідкуйте за температурою та іншими показниками відеокарти за допомогою програми MSI Afterburner (права частина інтерфейсу).