Як прокинути порт на роутері

154

Якщо у вас вдома більше одного комп’ютера, то ви напевно використовуєте роутер для того, щоб забезпечити доступом до Інтернету пристрою. Але, такий спосіб підключення до Інтернету має один серйозний недолік. Всі пристрої, підключені до домашньої мережі, виявляються відрізаними від зовнішніх підключень. Будь-сервер у вашій домашній мережі буде доступний тільки з комп’ютера, підключеного до мережі, підключиться з Інтернету в такій ситуації просто не можливо.

Для вирішення цієї проблеми необхідно скористатися такою функцією роутера як кидок портів. Також іноді цю функцію називають відкриттям або переспрямування портів. Кидок портів дозволяє віддаленим комп’ютерам підключатися по обраному порту до одного з комп’ютерів у вашій локальній мережі. Зараз ми розповімо про те, як прокинути порт на роутері.

Для прикладу ми розглянемо роутер ASUS RT-65U. Швидше за все, у вас зовсім інший роутер, але це не проблема. Веб-інтерфейси різних роутерів багато в чому схожі. Тому ознайомившись з даною інструкцією, ви зможете без проблем прокинути порт і на вашому роутері.

Як прокинути порт на роутер ASUS RT-65U

Головне, що нам потрібно – це мати доступ до веб-інтерфейсу роутера. Тобто, вам необхідно знати його адресу, а також логін і пароль для входу. Без цього у вас нічого не вийде.

Для того щоб отримати доступ до веб-інтерфейсу роутера ASUS RT-65U переходимо за адресою http://192.168.1.1/ і вводимо логін/пароль. Після того як ми увійшли в веб-інтерфейс ми побачимо сторінку «Карта мережі». Тут відображається основна інформація про локальній мережі.

Далі переходимо в розділ «Інтернет» і клікаєм по вкладці «Переадресація портів».

Как пробросить порт на роутере - раздел интернет

На сторінці «Переадресація портів» необхідно включити дану функцію, для цього встановіть перемикач навпроти пункту «Включити переадресацію портів».

Как пробросить порт на роутере - добавляем порт

Після цього можна приступати до пробросу портів на роутері. Для цього необхідно додати потрібний порт в «Список пересланих портів», який знаходиться на цій сторінці веб-інтерфейсу.

Щоб прокинути порт необхідно заповнити невелику форму. Розглянемо всі поля даної форми по порядку.

  • Ім’я служби. У це поле потрібно ввести назву програми, яка буде використовувати даний порт. Ця інформація ніяк не впливає на кидок портів і вводиться тільки для того щоб через деякий час могли згадати навіщо ви пробрасывали той чи інший порт. Тому вводимо назву програми, так як вам зручно.
  • Діапазон портів. У це поле потрібно ввести порт, який ви хочете прокинути. Наприклад, для гри Counter-Strike тут потрібно ввести 27015. Зверніть увагу, якщо ви пробрасываете порт 80 або порти 20-21, то це може викликати конфлікт з веб-інтерфейсом і FTP-сервером вашого роутера.
  • Локальний IP-адресу. У це поле потрібно ввести IP-адресу комп’ютера, на який буде проходити порт. Найкраще щоб цей комп’ютер мав присвоєний вручну IP-адресу. Оскільки, якщо IP-адреса комп’ютера буде змінюватися, то кидок портів не зможе працювати. Присвоїти IP-адресу вручну можна в розділі «Локальна мережа — DHCP-сервер».
  • Локальний порт. У це поле потрібно ввести порт на локальному комп’ютері. У більшості випадків сюди вводять той же порт, що і в полі «Діапазон портів».
  • Протокол. Останнє поле форми прокидання портів. Тут з випадаючого меню необхідно вибрати один з протоколів TCP, UTP, BOTH (обидва протоколу), OTHER (інший протокол). В більшості випадків використовується протокол TCP, але це залежить від вашої програми.

Після того як ви заповнили всі поля форми для перекидання портів натисніть кнопку з зображенням плюса, щоб додати ці дані в список. Далі необхідно зберегти результат натисканням на кнопку «Застосувати».

Как пробросить порт на роутере - список портов

Готовий список проброшенных портів виглядає приблизно так, як на картинці вище.