Як продовжити життя акумулятора ноутбука

167

Зараз ноутбуки продаються навіть краще ніж класичні настільні комп’ютери. Ноутбуки мають багато переваг. Вони займають небагато місця і можуть працювати без підключення до розетки. Але ноутбуки мають і недоліки. Одним з таких недоліків є знос акумулятора ноутбука. Однак при правильному використанні акумулятор ноутбука зможе ефективно працювати багато років. У даній статті ми розповімо про основні рекомендації, які дають фахівці компанії виробники ноутбуків.

Для того щоб продовжити життя акумулятора ноутбука потрібно дотримуватися кількох простих правил.

Можна заряджати акумулятор не придатними зарядними пристроями. Зарядний пристрій повинен бути тільки оригінальним інакше ви можете дуже швидко вбити свій акумулятор.

Не варто доводити акумулятор до повного розряду. Процес повного розряду до вимикання ноутбука, а потім повна зарядка з нуля завдають великої шкоди акумулятора ноутбука.

Акумулятор не любить високих і низьких температур. Тому не варто зберігати акумулятор і тим більше використовувати або заряджати при екстремальних температурах. Оптимальний температурний режим для акумулятора ноутбука від 0 до 45 градусів, ідеальною є кімнатна температура. Також потрібно стежити за температурою самого ноутбука. Перегрів внутрішніх компонентів ноутбука може призводити до перегріву акумулятора.

Акумулятор потрібно зберігати правильно. Якщо у вас є необхідність тривалого зберігання акумулятора, то його потрібно зарядити до 40 відсотків і зберігати при кімнатній температурі в сухому місці, недоступному для сонячного світла.

Навколо акумуляторів витає багато міфів. Для того щоб не нашкодити акумулятору розглянемо декілька найпопулярніших міфів.

Після зарядки акумулятора його потрібно від’єднати або вимкнути ноутбук від розетки. Постійна зарядка акумулятора прискорює її старіння.

Коли ви працюєте з ноутбуком, підключеним до розетки, зовсім не обов’язково від’єднувати батарею або відключати ноутбук від розетки після її заряду. Ви можете працювати з підключеною батареєю і зовнішнім живленням так довго, як потрібно.

Потрібно виконувати тренування, калібрування або розгін акумулятора.

Не варто слідувати інструкціям, в яких пропонують проводити «розгін», «тренування» або «калібрування» акумулятора після покупки або час від часу. Ці дії тільки прискорюють процес старіння акумулятора ноутбука.

При купівлі ноутбука краще відразу придбати додатковий акумулятор про запас. Через 2-3 роки для ноутбука буде складно знайти новий акумулятор.

Не варто купувати акумулятор, якщо не плануєте його використовувати в найближчому майбутньому. Акумулятор старіє і втрачає свою ємність, навіть якщо не використовується. Через 2-3 роки запасний акумулятор буде майже в такому ж стані, як і той, що використовувався постійно.