Як правильно використовувати ноутбук

47

Ноутбук це не звичайний комп’ютер. Цей пристрій пропонує велику кількість переваг, але при цьому вимагає більш дбайливого ставлення. В іншому випадку ваш ноутбук чекають не надто веселі пригоди: поломка і дорогий ремонт. Зараз ми розповімо про те, як правильно використовувати ноутбук для того щоб він не зламався і прослужив вам до того часу, коли ви вирішите замінити його на більш сучасний пристрій.

При використанні ноутбука в першу чергу необхідно уникати ударів, струсів і надмірних вібрацій. Це найочевидніший і найважливіше правило. Ноутбук дуже боїться ударів, струсів, сильних вібрацій та інших не типових навантажень. Найбільш вразливим місцем в разі удару є жорсткий диск. Особливо якщо ноутбук знаходиться у включеному стані.

Під час роботи жорсткого диска, голівки, що зчитують дані з магнітної пластини, що знаходяться на дуже невеликій відстані від самої пластини. Тому в момент удару вони можуть зачепити пластину, що в свою чергу призводить до пошкодження пластини або самої головки. В результаті жорсткий диск виходить з ладу.

Крім цього з-за удару може постраждати система охолодження ноутбука. Удар або сильна струс можуть призвести до того, що система охолодження може зміститися, відійти від процесора або взагалі зламатися через відділення елементів системи один від одного.

Ще одним вразливим місцем є матриця дисплея. Прямий удар по закритій або відкритій кришці ноутбука майже завжди призводить до пошкодження дисплея.

Також дуже важливо, щоб під час роботи ноутбук не піддавався перегріву. Причин, які можуть призводити до перегріву, не мало, зараз ми розглянемо найпоширеніші з них. Однією з найбільш типових проблем є встановлення ноутбука на м’яку поверхню. Це призводить до того, що всі вентиляційні отвори на днище ноутбука закриваються. В результаті система охолодження не отримує достатню кількість холодного повітря і ноутбук починає перегріватися.

Крім того, свою лепту в перегрів ноутбука може вкласти закрита кришка. Справа в тому, що ноутбук всмоктує повітря не тільки через отвори в нижній частині корпусу, але і через клавіатуру. Тому не варто закривати кришку ноутбука під час його роботи, особливо якщо він стоїть на м’якій поверхні.

Що стосується самого перегріву, то він може призвести до пошкодження таких компонентів як відеокарта, північний або південний міст, жорсткий диск або навіть процесор.

Особливої уваги заслуговує догляд за акумулятором ноутбука. Якщо використовувати ноутбук як попало, то акумулятор швидко втратить свою ємність.

По-перше, не можна заряджати ноутбук не придатними зарядними пристроями. Це може призвести до прискореної деградації акумулятора або навіть миттєвої поломки ноутбука.

Також слід стежити за температурним діапазоном. Більшість ноутбуків використовують Літій-іонні акумулятори. Даний тип акумуляторів боїться сильних перепадів температур. Робочим діапазоном вважається температура від 5 до 45 градусів, але оптимальною для таких акумуляторів, є кімнатна температура.

Слід якомога рідше піддавати ноутбук негативних температур. Працювати на морозі і зовсім протипоказано.

Останнє, що стосується експлуатації акумулятора це швидкий розряд. В результаті швидкого розряду акумулятора наноситься більшої шкоди, ніж при звичайному розряді. Тому не варто грати в комп’ютерні ігри на ноутбуці, який не підключений до мережі електроживлення.