Як правильно вибирати цифрову техніку

68

Нам часто доводиться вибирати різну цифрову техніку: комп’ютери, медіаплеєри, фотоаппрати, смартфони. У даній статті ви зможете ознайомитися з загальними рекомендаціями по вибору таких пристроїв.

Не купуйте «перспективні» пристрої

Часто в оглядах різної техніки можна почути, що пристрій поки не володіє достатнім набором функцій, але виробник обіцяє це виправити, тому це пристрій «дуже перспективно». Як правило, в таких випадках обіцяють оновлення прошивок або іншого програмного забезпечення, в яких будуть додані нові функції. Або виробник може обіцяти випуск додаткових аксесуарів до пристрою.

В якості прикладу можна навести гібридні фотоапарати (без дзеркальні зі змінною оптикою). Виробники випускають на ринок нові пристрої, в той час як об’єктиви і аксесуари до них обіцяють випустити «в найближчому майбутньому». В результаті покупець отримує фотоапарат з китовим об’єктивом без можливості докупити іншу оптику.

Купувати подібні «перспективні» пристрою не варто. Новий пристрій можуть допілівать до потрібного стану роками. Навіщо вам як споживачеві платити за неповноцінний продукт і чекати милості від виробника.

Не купуйте техніку з «сирим» програмним забезпеченням

Доповнення до попереднього пункту. Випуск пристрою з глючной або взагалі не робочої прошивкою (програмним забезпеченням) досить поширена практика серед виробників різної комп’ютерної техніки. Особливо часто цим грішать виробники HD медіаплеєрів і роутерів. Купувати «сирий» продукт не варто краще почекати виходу нової прошивки (якщо вона вийде) або взяти інший пристрій.

Не купуйте застаріле пристрій

Краще не купувати застарілі пристрої. Навіть якщо вам здається, що їх можливостей вам вистачить. Рано чи пізно ваші вимоги до пристрою зростуть, і пошкодуєте про покупку не актуальною техніки.

Купуйте пристрої з набором функцій «на виріст»

Доповнення до попереднього пункту. Намагайтеся купувати пристрій з «запасом» можливостей. З часом ваші вимоги виростуть, і більш просунуте пристрій буде якраз.

Не купуйте занадто дешеві і дорогі пристрої

Не варто гнатися за ціною. Як правило, найбільш оптимальні моделі знаходяться в середньому ціновому діапазоні.

Не купуйте пристрою від невідомих брендів

Доповнення до попереднього пункту. Найчастіше, такі виробники пропонують більш низьку ціну за «аналогічне» пристрій. Але подібні покупки найчастіше закінчуються розчаруванням.