Як правильно наносити термопасту на процесор

168

При складанні комп’ютера або заміну системи охолодження у користувачів не рідко виникає питання, як правильно наносити термопасту на процесор. Адже якщо помилитися, то процесор буде перегріватися і комп’ютер не буде нормально працювати. В цьому матеріалі ми спробуємо відповісти на це питання максимально детально.

Навіщо наносити термопасту на процесор

Для того щоб зрозуміти, як правильно наносити термопасту на процесор потрібно спочатку розібратися з тим, навіщо взагалі ця термопаста потрібна. Чому не можна просто встановити радіатор прямо на процесор.

Справа в тому, що поверхня радіатора і поверхню процесора не ідеально рівні. Вони можуть здаватися рівними, але насправді це не так. І на радіаторі, і на процесорі є виступи, западини, подряпини та інші нерівності. З-за цього радіатор і процесор не стикаються один з одним всією своєю поверхнею. А там, де немає контакту між радіатором і процесором немає і відводу тепла.

Для вирішення цієї проблеми і використовують термопасту. З допомогою термопасти можна заповнити всі нерівності і значно поліпшити передачу тепла від процесора до радіатора. З цього стає зрозуміло, що завдання термопасти – заповнити нерівності на процесорі і радіаторі.

Саме заповнити нерівності, а не стати окремим прошарком матеріалу між процесором і радіатором. Якщо нанести термопасти занадто багато, то вона почне навпаки погіршувати передачу тепла, адже в цьому разі прямого дотику між процесором і радіатором взагалі не буде.

Правильне нанесення термопасту на процесор

Отже, ми розібралися з тим, навіщо взагалі потрібна термопаста, тепер можна приступати до розбору безпосередньо самого процесу нанесення термопасти. Якщо ви міняєте стару термопасту на нову, то перше, що потрібно зробити, це видалити залишки термопасти з процесора і радіатора. Для того щоб не пошкодити процесор або материнську плату, процесор краще зняти з сокета.

Для заміни старої термопасти використовують різні способи. Найбільш популярним є ватний тампон зі спиртом. Берете ватний тампон смачиваете невеликою кількістю спирту і починаєте акуратно протирати поверхню процесора і радіатора, поки не видалите всі залишки старого засохлого термопасти. Також для видалення термопасти не рідко використовують гумку для стирання олівців. У цьому випадку термопасту можна прати на суху або крапнути трохи спирту.

Після того, як стара термопаста вилучена, потрібно встановити процесор в сокет і можна приступати до нанесення термопасти. Для того щоб правильно наносити термопасту на процесор повинно бути дуже небагато. Пам’ятайте, завдання термопасти заповнити нерівності, а не стати окремо прошарком матеріалу. Тому нанесіть всього краплю термопасти і розрівняйте її рівним шаром по всьому процесору.

Якщо вам не вистачило термопасти для того, щоб покрити весь процесор рівним шаром, то додайте ще трохи і знову розрівнюєте. Для розрівнювання термопасти дуже зручно використовувати пластикову карту.

Якщо вам здається, що термопасти занадто багато, то знімаємо частину і знову розрівнюємо шар. У результаті весь ваш процесор повинен покритися дуже тонким і рівномірним шаром термопасти. Після цього можна встановлювати радіатор і збирати комп’ютер. Після нанесення нової термопасти не забудьте перевірити температуру процесора.