Як поставити таймер на вимикання компютера

34

Вимкнути комп’ютер вміє будь-який користувач. Але, в деяких ситуаціях виникає необхідність вимкнути комп’ютер не відразу, а через деякий час. Іншими словами — поставити таймер на вимикання комп’ютера. Як вчинити в такій ситуації вже знають не всі. У цій невеликій статті ми розглянемо відразу три способи як поставити таймер на вимикання комп’ютера.

Спосіб № 1. Команда shutdown.

Найпростіший спосіб поставити таймер на вимикання комп’ютера, це скористатися командним shutdown. Дана команда дозволяє вимикати комп’ютер з встановленням певної затримки.

Щоб скористатися цим способом відкрийте командний рядок або меню «Виконати» і введіть таку команду:

  • Shutdown /s /t 60

Де параметр /s означає, що комп’ютер потрібно вимкнути, а /t 60 вказує затримку в секундах. На скріншоті внизу показано, як ця команда буде виглядати в командному рядку.

Ви можете змінювати цю команду під свої потреби. Наприклад, ви можете збільшити час затримки перед вимиканням. Для цього замість 60 вкажіть інше число. Головне пам’ятати, що затримка встановлюється в секундах.

Також ви можете замість виключення, відправити комп’ютер на перезавантаження або в режим сну. Для цього потрібно замінити параметр /s /r (перезавантаження) або на /h (гібернація). При необхідності можна включити примусове завершення всіх запущених програм без попередження користувача. Для цього в команду потрібно додати параметр /f. Якщо хочете дізнатися всі доступні параметри виконайте команду Shutdown без яких-небудь параметрів.

Спосіб № 2. Планувальник завдань.

Також ви можете поставити таймер на вимикання комп’ютера за допомогою планувальника завдань. Для цього запустіть «Планувальник завдань» з допомогою команди taskschd.msc. У самому планувальнику потрібно натиснути на кнопку «Створити просту задачу».

нажмите кнопку Создать простую задачу

Після цього запуститься майстер створення простої задачі. З його допомогою можна запланувати виконання команди Shutdown на певний час. Щоб почати створення завдання введіть ім’я і натисніть на кнопку «Далі».

введите имя и нажмите на кнопку Далее

Після цього потрібно вибрати регулярність виконання завдання. У більшості випадків підійде одноразове виконання.

указываем регулярность выполнения задачи

Далі вказуємо дату і час виконання завдання.

указываем дату и время выполнения

На наступному кроці потрібно вибрати пункт «Запустити програму» (ми будемо запускати програму Shutdown).

выбираем пункт Запустить программу

Далі вводимо команду Shutdown і потрібні нам параметри.

вводим команду Shutdown

Все, завдання практично створено. Залишилося натиснути на кнопку «Готово».

нажимаем на кнопку Готово

Після цього створене вами завдання з’явиться в «Бібліотеці завдань».

задание в Библиотеке заданий

Тепер у вибране час «Планувальник завдань» виконає команду Shutdown і комп’ютер вимкнеться.

Спосіб № 2. Програми для вимикання комп’ютера.

Також ви можете поставити таймер на вимикання комп’ютера за допомогою сторонніх програм. Наприклад, можна використовувати програму PowerOff (скріншоту внизу). Дана програма є безкоштовною і володіє масою функцій. З її допомогою можна налаштувати виключення комп’ютера по таймеру, по зворотного відліку, або в разі бездіяльності комп’ютера.

программа PowerOff

Ще одна цікава програма для виключення комп’ютера по таймеру це Switch Off (знімок внизу).

программа Switch Off

Програма Switch Off додає на панель завдань спеціальну іконку, з допомогою якої можна швидко налаштувати таймер вимкнення комп’ютера. Також Switch Off має ряд унікальних функцій. Наприклад, за допомогою даної програми ви зможете вимкнути свій комп’ютер з Інтернету.