Як поставити пароль на Wi-Fi

41

Бездротова мережа Wi-Fi – самий зручний спосіб підключення до інтернету для таких мобільних пристроїв, як ноутбуки, планшети і смартфони. Більш того, останнім часом технологія Wi-Fi все частіше використовується для підключення і звичайних настільних комп’ютерів. Такий спосіб з’єднання з Всесвітньою павутиною дозволяє позбутися потворних проводів, які здатні зіпсувати будь-який дизайн інтер’єру.

Однак використовуючи бездротове підключення необхідно пам’ятати про безпеку. Налаштовуючи домашню бездротову мережу, багато користувачів просто не знають, як поставити пароль на Wi-Fi. В результаті їх мережа залишається не захищеним та дані, що передаються по мережі, доступні всім бажаючим. Зараз ми спробуємо вирішити цю проблему.

Розповісти про те, як поставити пароль на Wi-Fi не так просто. Справа в тому, що зараз існує безліч виробників бездротових роутерів. Кожен з цих виробників використовує власну оболонку для налаштування роутера. Щоб допомогти з установкою пароля на Wi-Fi мережу ми розглянемо процес покроково.

Крок № 1. Відкрийте веб-інтерфейс роутера

Всі сучасні роутери настроюються через веб-інтерфейс. Не треба лякатися слова «Веб-інтерфейс», адже насправді це невеликий сайт, який розміщується на роутері і доступний користувачеві з будь-якого браузера.

Відкрийте ваш улюблений браузер і введіть в адресний рядок IP-адреса бездротового роутера. В якості IP-адреси маршрутизатора може використовуватися адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Якщо не знаєте точно, який IP-адресу вашого роутера, то можете просто спробувати спочатку один, а потім другий.

Після того як ви ввели IP-адресу роутера перед вами з’явиться форма, в якій потрібно ввести логін і пароль для доступу. Якщо ви забули пароль від роутера, можете ознайомитися з нашою статтею на цю тему.

Після введення логіна і пароля перед вами з’явиться веб-інтерфейс роутера. На картинці нижче ви можете бачити веб-інтерфейс роутера ASUS.

Крок № 2. Знайдіть розділ з налаштуваннями Wi-Fi

Далі вам потрібно вивчити веб-інтерфейс і знайти розділ з налаштуваннями бездротової мережі Wi-Fi. Там ви зможете змінити або поставити пароль на Wi-Fi.

Как поставить пароль на Wi-Fi - веб-интерфейс ASUS

У веб-інтерфейсі роутера ASUS для отримання доступу до цього розділу достатньо клікнути по посиланню «Бездротова мережа» в розділі «Додаткові параметри».

Крок № 3. Поставте пароль на Wi-Fi

В розділі з налаштуваннями Wi-Fi вам потрібно вибрати спосіб перевірки автентичності, алгоритм шифрування і ввести пароль (ключ) для доступу до Wi-Fi.

У розділі «спосіб перевірки автентичності» вибираємо WPA2. Це самий новий і безпечний варіант. В якості алгоритму шифрування вибираємо алгоритм AES, це також найбільш надійний варіант. Ну і звичайно не забуваємо поставити пароль на Wi-Fi. Для цього вводимо набір чисел і символів у полі «Ключ». Після того, як всі налаштування встановлені зберігаємо результат, у деяких випадках роутер може перезавантажитися.

Все, цих простих дій достатньо для того, щоб встановити пароль на Wi-Fi. При наступній спробі підключення до вашої Wi-Fi мережі комп’ютер зажадає ввести пароль.