Як поставити пароль на роутер

58

Зі збільшенням популярності мобільних пристроїв, таких як ноутбуки, планшети і смартфони, збільшилася популярність бездротових домашніх роутерів. Зараз кожному багатоквартирному будинку є десятки Wi-Fi мереж, і ще більше пристроїв, які можна використовувати для підключення до таких мереж. В даних умовах необхідно стежити за безпекою вашого роутера і Wi-Fi мережі.

Ми вже говорили про те, як захистити Wi-Fi мережу з допомогою пароля. В цей раз ми розповімо про те, як поставити пароль на роутер. Тобто, як захистити веб-інтерфейс роутера за допомогою пароля.

Роутери від різних виробників мають різний веб-інтерфейс. Тому неможливо написати інструкцію на всі випадки життя. У даній статті ми розповімо про те, як поставити пароль на роутери D-link DIR-645 і Asus RT-N65U. Якщо у вас інший роутер, то уважно ознайомтеся зі статтею і спробуйте зробити те ж саме.

Як поставити пароль на роутер D-link DIR-645

Крок № 1. Відкрийте веб-інтерфейс роутера.

Для того щоб відкрити веб-інтерфейс роутера вам необхідно запустити будь-якого браузера та ввести в адресний рядок IP адресу роутера. У разі роутера D-link DIR-645 вам потрібно ввести ip-адресу 192.168.0.1.

Після введення IP адреси ви повинні побачити вікно з пропозицією ввести пароль. Якщо роутер новий, і ви не змінювали пароль, то вам потрібно просто натиснути на кнопку «Login», оскільки за замовчуванням на даному роутері немає ніякого пароля.

Якщо ви вже міняли пароль, то вам необхідно ввести цей пароль і натиснути на кнопку «Login». Після натискання на кнопку «Login» перед вами відкриється веб-інтерфейс роутера.

Крок № 2. Перейдіть в розділ «Tools – Admin».

У веб-інтерфейсі роутера необхідно знайти сторінку для зміни пароля. У нашому випадку для цього потрібно перейти в розділ «Tools», а потім в підрозділ «Admin». На цій сторінці буде форма для введення нового пароля для роутера.

поиск страницы для смены пароля

Крок № 3. Введіть новий пароль і збережіть налаштування.

В розділі «Tools – Admin» є дві форми для введення пароля. Введіть новий пароль у обидві форми і натисніть на кнопку «Save Setings».

установка пароля и сохранение настроек

Після цього ви побачите повідомлення про те, що роутер зберігає налаштування. Як бачимо, поставити пароль на роутер D-link DIR-645 виявилося дуже просто.

Як поставити пароль на роутер Asus RT-N65U

Крок № 1. Відкрийте веб-інтерфейс роутера.

Як і в попередньому випадку, в першу чергу нам потрібно відкрити веб-інтерфейс роутера. Для цього відкриваємо будь-який браузер і в адресному рядку вводимо IP адресу нашого роутера. У разі Asus RT-N65U нам потрібно ввести 192.168.1.1.

Після цього перед нами відкриється вікно, в якому потрібно ввести ім’я користувача та пароль. За замовчуванням, для цього роутера використовується ім’я користувача «admin» а пароль, той, який ви вказали при початкового налаштування роутера.

авторизация в веб-интерфейс роутера

Крок № 2. Перейдіть в розділ «Адміністрування – Система».

Після того як ви ввели логін і пароль для доступу до веб-інтерфейсу роутера вам потрібно перейти в розділ «Адміністрування» у лівому боковому меню, а потім відкрити вкладку «Система» у верхній частині сторінки.

поиск формы для смены пароля

Крок № 3. Введіть новий пароль і збережіть налаштування.

На вкладці «Система» є два поля для введення пароля. Введіть ваш новий пароль в обидва поля та натисніть кнопку «Застосувати».

ввод нового пароля для роутера

Після натискання на кнопку «Застосувати» роутер збереже налаштування. Як і у випадку з попередньою моделлю, поставити пароль на роутер від Asus виявилося дуже просто. Все, що потрібно робити це кілька разів клацнути мишкою та ввести новий пароль.