Як поставити пароль на ноутбук

62

Ноутбук це в першу чергу особистий комп’ютер. А захист особистого комп’ютера від небажаного втручання це основна необхідність будь-якого користувача ПК. Тому багато користувачів цікавляться, як поставити пароль на ноутбук. В даному матеріалі ми розглянемо два способи установки пароля на ноутбук: установка пароля за допомогою BIOS і установка пароля за допомогою операційної системи Windows.

Як поставити пароль на ноутбук через BIOS

Багато версії BIOS оснащені функцією захисту комп’ютера за допомогою пароля. Зараз ми продемонструємо таку функцію на прикладі БІОС під назвою InsydeH20. У цьому BIOS, для того щоб поставити пароль на ноутбук користувачеві необхідно відкрити розділ налаштувань «Security».

Тут користувачеві доступні наступні функції:

 • Set Supervisor Password – установка пароля для головного адміністратора. Використовується для захисту самого BIOS від внесення змін у налаштування.
 • Set User Password – установка пароля користувачів. Власник користувальницького пароля може переглядати налаштування BIOS, але не може їх змінювати.
 • Set HDD Password – установка пароля на жорсткий диск. Використовується для блокування завантаження операційної системи з цього жорсткого диска.

Отже, для того щоб поставити пароль на ноутбук за допомогою BIOS вам необхідно виконати наступні дії:

 • Зайти в BIOS;
 • Перейти в розділ налаштувань «Security»;
 • Встановити пароль на завантаження операційної системи (функція Set HDD Password) і на зміни налаштувань BIOS (функція Set Supervisor Password);
 • Зберегти налаштування BIOS;
 • Після виконання цих дій, при наступному завантаженні вашого ноутбука, ви побачите повідомлення з вимогою ввести пароль від жорсткого диска. Без введення даного пароля ноутбук просто не завантажиться.

  Як поставити пароль на ноутбук Windows

  Також ви можете поставити пароль на ноутбук з допомогою операційної системи Windows. Причому ви можете використовувати даний спосіб захисту разом з попереднім. Таким чином, ви зможете значно підвищити захищеність вашого ноутбука.

  Отже, для того щоб поставити пароль Windows вам необхідно відкрити Панель управління» і перейти в розділ «Облікові записи користувачів і безпека сім’ї –> Облікові записи користувачів». Тут вам необхідно натиснути на посилання «Створення пароля облікового запису».

  нажимаем на ссылку Создание пароля

  Далі перед вами з’явиться вікно, в якому потрібно двічі ввести пароль. Також тут можна ввести підказку для пароля. Підказка буде видно всім, тому вона повинна лише злегка натякати на пароль. Якщо ви впевнені, що добре запам’ятайте пароль, то підказку краще не вводити. Так буде безпечніше.

  ставим пароль на учетную запись

  Після того як ви ввели пароль, закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Створити пароль». Все, тепер ви поставили пароль на свій ноутбук, і при наступному його включенні операційна система Windows вимагатиме введення пароля.

  Потрібно відзначити, що дані способи захисту не є на 100 відсотків надійними. Наприклад, зловмисник може скинути налаштування БІОС або завантажитися з компакт-диска. Тому подібні способи захисту необхідно розглядати як захист від швидкого доступу.