Як порахувати середнє значення в Excel

124

При роботі з таблицями в Excel часто виникає необхідність порахувати суму або середнє значення. Про те, як розраховувати суму ми вже розповідали в попередній статті.

Зараз же мова піде про те, як порахувати середнє значення. Стаття буде актуальна для всіх сучасних версій Excel, включаючи Excel 2007, 2010, 2013 і 2016.

Як порахувати середнє значення стовпця, рядка або окремих осередків

Найпростіше порахувати середнє значення стовпця або рядка. Для цього потрібно спочатку виділити ряд чисел, які розміщені в стовпець або в ряд. Після того як числа виділені, потрібно скористатися кнопкою «Авто сума», яка знаходиться на вкладці «Головна». Натисніть на стрілку праворуч від кнопки і в меню виберіть пункт «Середнє».

В результаті поряд з числами з’явиться їх середнє значення. Якщо подивитися в рядок формул, то стане зрозуміло, що для отримання середнього значення в Excel використовується функція AVERAGE. Ви можете використовувати цю функцію в будь-якому зручному місці і без кнопки «Авто сума».

среднее значение

Якщо вам потрібно, щоб середнє значення з’явилося в якійсь іншій комірці, то ви можете перенести результат просто вирізавши його (CTRL-X), а потім вставте (CTRL-V). Або ви можете вибрати комірку, де повинен бути результат, а потім натиснути на кнопку «Авто сума – Середнє» і вибрати ряд числел.

среднее значение в другой ячейке

Якщо вам потрібно порахувати середнє значення якихось окремих або конкретних комірок, то це також можна зробити за допомогою кнопки «Авто сума – Середнє». У цьому випадку потрібно спочатку вибрати комірку, в якій буде результат, після чого натиснути «Авто сума – Середнє» і вибрати комірки для яких потрібно розрахувати середнє значення. Для вибору окремих осередків потрібно утримувати клавішу CTRL на клавіатурі.

выбор ячеек для расчета среднего значения

Крім цього, ви можете вписати формулу для розрахунку середнього значення певних осередків вручну. Для цього потрібно поставити курсор там, де повинен бути результат, а потім ввести формулу в форматі: = AVERAGE (D3; D5; D7). Де замість D3, D5, D7 потрібно вказати адреси потрібних вам осередків з даними.

Потрібно відзначити, що при введенні формули вручну адреси комірок вводяться через кому, а після останньої клітинки кома не ставиться. Після введення всієї формули потрібно натиснути клавішу Enter для збереження результату.

Як швидко розрахувати і подивитися середнє значення в Excel

Крім усього вищеописаного в Excel є можливість швидко розрахувати і подивитися середнє значення яких-небудь даних. Для цього необхідно виділити потрібні комірки і подивитися в нижній правий кут вікна програми.

нижний правый угол окна программы

Там буде вказано середнє значення виділених клітинок, а також їх кількість і сума.