Як поміняти термопасту на процесор

157

Зіткнувшись з перегрівом, користувачі часто не знають, як поміняти термопасту на процесор. Їм здається, що це занадто складно і для цього потрібно звертатися в сервісний центр.

Насправді це можна зробити і самому. Для цього потрібна лише нова термопаста, яку можна купити в будь-якому магазині з комп’ютерною технікою, викрутка і трохи вільного часу.

Крок № 1. Готуємо комп’ютер до заміни термопасти.

Якщо ви хочете поміняти термопасту на процесор, то вам доведеться розібрати системний блок. Для цього потрібно спочатку від’єднати від системного блоку кабель живлення, що підключається до блоку живлення, а також всі інші кабелі. Після цього системний блок потрібно покласти на бік і зняти бічну кришку таким чином, щоб у вас був зручний доступ до нутрощів комп’ютера.

Крок № 2. Зняття системи охолодження з процесора.

Наступний крок – зняття системи охолодження (СО) з процесора. Дана процедура дуже часто лякає не досвідчених користувачів. Найчастіше їм здається, що зняти і встановити систему охолодження занадто складно. Насправді все дуже просто і це робиться всього декількома рухами.

Перше що потрібно зробити, це відключити кабель живлення кулера від материнської плати. Це краще зробити в першу чергу, інакше цей кабель буде вам заважати і ускладнить подальші дії.

Після того як кабель живлення кулера відключений, можна приступати до зняття з радіатором кулера. Різні системи охолодження фіксуються на материнській платі по-різному і описати їх усі в одній статті не вийде. Тому ми розглянемо два найбільш поширених варіанту.

Стандартна система охолодження від Intel. З боків від стандартного кулера Intel є чотири ніжки з прорізами під викрутку. Кожну з цих ніжок потрібно провернути на підлогу обороту проти годинникової стрілки. Після чого кулер з радіатором можна зняти.

Стандартна система охолодження процесорів AMD. Для того щоб зняти стандартну систему охолодження AMD потрібно повернути ручку, яка знаходиться збоку від радіатора. Після чого потрібно звільнити кріплення радіатора з боків і підняти радіатор разом з кулером.

Стандартная система охлаждения процессоров AMD

Крок № 3. Знімаємо процесор.

Для того щоб поміняти термопасту, процесор краще зняти з материнської плати. Інакше ви можете пошкодити, поки будете видаляти засохлу термопасту.

Для того щоб зняти процесор з материнської плати потрібно звільнити його кріплення. Це робиться за допомогою металевого важеля, який розташовується збоку від процесора. Посуньте важіль в бік і підніміть його вгору. Після цього процесор можна буде зняти.

рычаг для снятия процессора

Крок № 4. Видаляємо стару термопасту.

Після того як процесор знятий з материнської плати, можна нарешті поміняти термопасту. Для цього спочатку потрібно видалити всю стару термопасту за допомогою туалетного паперу або вати. Якщо термопаста прикипіла і не стирається, то її можна розмочити невеликою кількістю спирту.

старая темпопаста

Таким же способом потрібно видалити залишки старої термопасти з нижньої частини радіатора.

Крок № 5. Встановлюємо процесор і наносимо нову термопасту.

Після того, як процесор очищений від старої термопасти встановіть його назад на материнську плату. Установка процесора виконується точно також, як і його зняття, тільки в зворотному порядку. Єдине, на що потрібно звернути увагу, це правильне розташування процесора.

В одному з кутів процесора є так званий ключ (у вигляді трикутника). Даний ключ повинен збігатися з ключем на роз’ємі, тоді процесор буде встановлено правильно.

ключ на процессоре

Далі потрібно нанести невелику кількість свіжої термопасту на процесор. На цьому етапі дуже важливо не переборщити з кількістю термопасти.

нанесение новой термопасты

Після цього термопасту потрібно розподілити по всій поверхні процесора. Для цього дуже зручно використовувати пластикову карту.

распределение термопасты по процессору

Шар термопасти повинен бути дуже тонким (менше 1 міліметра в товщину) і рівномірним по всій площі процесора.

Крок № 6. Встановлюємо систему охолодження і збираємо комп’ютер.

Після того, як ви змінили термопасту на процесор, можна встановлювати систему охолодження. Установка відбувається точно також, як і зняття, тільки в зворотному порядку. Головне не забудьте підключити живлення кулера до материнської плати.

Після того, як комп’ютер зібраний, потрібно відразу перевірити температуру процесора. Якщо температура процесора в нормі, то все відмінно. Якщо ж є перегрів, то це означає, що ви зробили щось не так. Можливо термопасти було занадто багато або кулер на процесорі не працює.