Як поміняти процесор на ноутбуці

53

При купівлі ноутбука багато користувачі прагнуть заощадити і набувають дуже бюджетні моделі. Але, з часом виявляється, що обраний ноутбук не справляється з завданнями користувача. У таких ситуаціях виникає необхідність зробити апгрейд ноутбука.

Зазвичай апгрейд ноутбука включає заміну жорсткого диска на SSD накопичувач і встановлення більшого об’єму оперативної пам’яті. Але, якщо на ноутбуці дуже слабкий процесор, то цього може бути недостатньо. У даній статті ми розповімо про те, як поміняти процесор на ноутбуці на більш потужний.

Оцінка можливості заміни процесора на ноутбуці

Якщо ви хочете поміняти процесор на ноутбуці, то перше, що варто зробити це тверезо оцінити наскільки реально замінити процесор. Потрібно прикинути можна виконати заміну процесора самостійно і наскільки ця процедура буде виправдана.

По-перше, потрібно дізнатися який сокет використовується на вашому ноутбуці. Для цього запустіть програму на ноутбуці CPU-Z і зверніть увагу на рядок Package. Якщо там після назви сокета є приписка «BGA», то це означає, що процесор розпаяний на материнській платі ноутбука. Зрозуміло, що в цьому випадку для заміни процесора необхідно спеціальне обладнання та відповідний досвід. Виконати таку операцію просто на коліні не вийде, потрібно звертатися в сервісний центр.

По-друге, потрібно дізнатися, які підтримуються процесори материнською платою вашого ноутбука. Можливо на вашому ноутбуці вже стоїть самий продуктивний процесор для вашої материнської плати. У цьому випадку ніякого сенсу в заміні процесора немає.

Дізнатися список підтримуваних процесорів, у випадку материнської плати для ноутбука, не так просто, як у випадку материнських плат для настільних комп’ютерів. Для цього можна використовувати кілька методів:

  • Вивчити інструкцію по обслуговуванню для цього ноутбука (Service Manual). У більшості випадків у таких інструкціях є список процесорів, які можна використовувати для заміни.
  • Вивчити всі комплектації даного ноутбука. В різних комплектаціях одного і того ж ноутбука зазвичай використовують одну і ту саму материнську плату. Це означає, що якщо у вас комплектація Intel Celeron, але ви знаєте, що існують комплектації з Intel Core i5, то ви можете змінити свій поточний процесор Intel Core i5.
  • Вивчити НЕ офіційну інформацію про вашому ноутбуці. Спробуйте пошукати інформацію про вашому ноутбуці на спеціалізованих сайтах або форумах. Можливо вам вдасться з’ясувати, що материнська плата підтримує процесори, не заявлені в Service Manual і відсутні в дорогих комплектаціях ноутбука.

При виборі нового процесора, також враховуйте TDP процесорів. Найкраще, щоб у вашого поточного процесора і нового процесора був однаковий TDP. Так ви будете впевнені в тому, що після того, як ви зміните процесор у вас не буде проблем з перегрівом.

информация о TDP в программе CPU-Z

Інформацію про TDP поточного процесора можна отримати в програмі CPU-Z. Що стосується процесорів-кандидатів, то ви можете подивитися їх характеристики в Інтернеті.

По-третє, потрібно оцінити складність доступу до процесора. Справа в тому, що в різних ноутбуках доступ до процесора може сильно відрізнятися. Іноді, для доступу до процесора досить зняти задню кришку ноутбука, а іноді ноутбук потрібно повністю розібрати.

Вивчіть Service Manual для того, щоб оцінити наскільки складно поміняти процесор на вашому ноутбуці. Якщо для доступу до процесора потрібно виконувати повне розбирання, а у вас немає належного досвіду по обслуговуванню ноутбуків, то від заміни процесора краще відмовитися, ну або звернутися за допомогою в сервісний центр.

Як замінити процесор на ноутбуці

Якщо вам пощастило, і поміняти процесор на вашому ноутбуці не складно, а також вам вдалося знайти підтримується материнською платою процесор, то можете приступати. Далі ми продемонструємо, як може виглядати заміна процесора на ноутбуці. Враховуйте, що на вашому ноутбуці процесор розбирання й заміни процесора буде значно відрізнятися від описаного нижче.

Для початку потрібно повністю вимкнути ноутбук, відключити його від електроживлення і зняти акумуляторну батарею. Після цього перевертаємо ноутбук, відкручуємо кілька гвинтів і знімаємо пластикову кришку.

снятие крышки ноутбука

Після зняття задньої кришки ноутбука, відкривається доступ до жорсткого диска, оперативної пам’яті і системі охолодження процесора (під якою знаходиться і сам процесор ноутбука).

ноутбук без задней крышки

Далі відкручуємо кілька гвинтів, що фіксують систему охолодження процесора, після чого систему охолодження можна зняти.

снятие системы охлаждения процессора

Після того, як система охолодження процесора знята, можна приступати безпосередньо до заміни самого процесора. Для цього потрібно розблокувати сокет процесора і акуратно підняти процесор. У нашому випадку для розблокування сокета потрібно повернути замок проти годинникової стрілки за допомогою викрутки.

замена процессора на ноутбуке

Далі потрібно все зібрати в зворотному порядку. Міняємо стару процесор на новий, наносимо термопасту, встановлюємо систему охолодження процесора і закриваємо кішку ноутбука. Всі ми поміняли процесор на ноутбуці, можна включати ноутбук і перевіряти як все працює.