Як поміняти процесор на компютері на більш потужний

183

Через деякий час після покупки комп’ютера багато користувачів стикаються з тим, що їх процесор стає недостатньо потужним. Звичайно це проявляється при встановленні нових комп’ютерних ігор або вимогливих професійних програм.

Якщо ви потрапили в таку ситуацію, то у вас є два варіанти. Перший варіант – покупка нового комп’ютера. Цей варіант є оптимальним, якщо комп’ютер вже дуже старий. Але, якщо комп’ютеру близько 6 років або менше, то є й інший варіант – заміна процесора.

У цій статті ми розглянемо, як раз другий з варіантів. Тут ви дізнаєтеся, як поміняти процесор на комп’ютері на більш потужний.

Крок № 1. Визначаємо поточну конфігурацію комп’ютера.

Для того щоб поміняти процесор комп’ютера на більш потужний потрібно спочатку розібратися з тим, що використовується на комп’ютері в даний момент. Для цього краще всього використовувати безкоштовну програму CPU-Z. Скачайте CPU-Z з сайту виробника, встановіть на комп’ютер і запустіть.

Перше, на що потрібно звернути увагу, це поточний процесор. Він буде відображатися на вкладці «CPU» в самому верху вікна CPU-Z. При виборі нового процесора, його потрібно буде порівняти з поточним, для того щоб оцінити який приріст продуктивності можна отримати в результаті заміни процесора.

Крім цього вам потрібно знати точну назву материнської плати. Отримати цю інформацію можна на вкладці «Mainboard» у все тому ж CPU-Z.

материнская плата в CPU-Z

Назва материнської плати потрібно для того щоб дізнатися, які вона підтримує процесори. Якщо ви спробуєте змінити процесор, не звіряючись зі списком чіпів, які підтримуються материнкою платою, то є ризик купити процесор, який не буде працювати на вашому комп’ютері.

Крок № 2. Вивчаємо список процесорів, які підтримує материнська плата.

Далі вам потрібно знайти сторінку з інформацією про вашою материнською платою на офіційному сайті виробника цієї плати. Робиться це дуже просто. Відкриваємо будь-яку пошукову систему і вводимо назву виробника материнської плати і назва моделі.

поиск материнской платы в поисковой системе

Після чого переглядаємо результати пошуку і переходимо на офіційний сайт виробника материнської плати.

переход на сайт производителя

На сторінці материнської плати на сайті виробника потрібно знайти список підтримуваних процесорів. Зазвичай цей список знаходиться в розділі «Підтримка» або «Сумісність».

список поддерживаемых процесоров

Після того, як список процесорів знайдений, вивчаємо його і виділяємо для себе процесори, які можна знайти у продажу і які теоретично повинні бути більш потужними, ніж поточний процесор.

Крок № 3. Порівнюємо продуктивність процесорів.

Для того щоб поміняти процесор на комп’ютері і не помилитися, потрібно попередньо порівняти продуктивність поточного процесора і процесора-кандидата. Для цього найпростіше скористатися сайтом https://www.cpubenchmark.net/, який містить величезну базу даних процесорів і їх продуктивності.

Перейдіть на цей сайт та ввівши в пошук назву вашого поточного процесора.

поиск процессора на сайте cpubenchmark.net

Далі відкриваємо сторінку вашого процесора і натискаємо на кнопку «Compare» (Порівняти).

кнопка Compare

Після цього таким же чином шукаємо на сайті процесор-кандидат і знову натискаємо на кнопку «Compare».

еще кнопка Compare

Далі натискаємо на кнопку «Compare» в плаваючому вікні.

и еще одна кнопка Compare

В результаті перед вами відкриється таблиця зі порівнянням потрібних вам процесорів.

 таблица со сравнением процессоров

Найцікавіша інформація в цій таблиці знаходиться на останній сходинці, там, де написано CPU Mark. Це загальна оцінка потужності процесорів з урахуванням їх багатопоточності.

Порівнюючи ці цифри, ви можете оцінити, який приріст продуктивності ви отримаєте і чи варто взагалі міняти процесор. Наприклад, на знімку вікна вгорі порівнюються процесори Intel Core i5 2310 і i7 2600K. Згідно з оцінкою CPU Mark, процесор i7 2600K значно потужніше i5 2310. Різниця становить більше 50%, так що сенс міняти процесор безумовно є.

Крок № 4. Заміна процесора.

Після того як відповідний процесор обраний, його можна купувати і приступати до заміни. Сам процес заміни процесора дуже відрізняється в залежності від того яка у вас система охолодження. Описати всі варіанти в одній статті неможливо, тому розглянемо один з найбільш типових варіантів – штатна система охолодження від Intel.

Штатна система охолодження від Intel фіксується за допомогою пластикових ніжок. Для того, щоб зняти її потрібно відключити електроживлення кулера на процесорі і за допомогою викрутки повернути кожну з ніжок на 90 градусів проти годинникової стрілки.

освобождение системы охлаждения Intel

Далі потрібно підняти кожну з ніжок приблизно на 1 сантиметр вгору, після чого можна знімати систему охолодження з процесора. Система охолодження повинна знятися з процесора з застосуванням мінімальних зусиль.

снятие системы охлаждения Intel

Далі потрібно відсунути невеликий важіль, який знаходиться поруч з процесором, і відкрити металеву рамку фіксуючу процесор. Після цього старий процесор можна знімати.

снятие процессора

Установка нового процесора на місце старого виробляється майже так само, тільки у зворотному порядку. Спочатку встановлюєте новий процесор, дотримуючись його правильне орієнтування в роз’ємі, потім наносити термопасту і встановлюєте систему охолодження.