Як поміняти дату в Windows XP

53

Без точного часу комп’ютер не зможе виконувати всі свої функції у повному обсязі. Саме тому кожен комп’ютер оснащений вбудованими електронними годинами. Дані годинник працюють дуже точно і вони не залежать від електроживлення. Завдяки батарейки, що розташована на материнській платі, електронні годинники в комп’ютері продовжують працювати навіть тоді, коли комп’ютер повністю відключений від електроживлення. Таким чином, після кожного включення комп’ютера годинник показують правильну дату і час.

Дуже важливо, щоб дата і час в Windows XP показували правильні значення. Адже від цього залежить робота багатьох функцій комп’ютера. Наприклад, точний час використовується при шифруванні, а також для встановлення часу зміни та створення файлів.

Але, в деяких випадках виникає необхідність поміняти дату в Windows XP. Наприклад, дата збивається після заміни батарейки на материнській платі або після скидання налаштувань BIOS. У таких випадках час і дата не відповідає дійсності і її доводиться міняти вручну. У даному матеріалі ми розповімо про те, як поміняти дату в Windows XP за допомогою командного рядка і звичайного графічного інтерфейсу Windows.

Як поміняти дату в Windows XP через графічний інтерфейс

Якщо у вас виникла потреба змінити дату в Windows XP, то вам потрібно двічі клацнути по системним годинником, які розташовані в правому нижньому кутку екрану.

Після подвійного кліка по системним годинником перед вами з’явиться невелике вікно під назвою «Властивості: Дата і час».

Потрібно відзначити, що вікно «Властивості: Дата і час» можна відкрити і через Панель управління. Для цього відкрийте панель управління і перейдіть в класичний вид. Після цього відкрийте розділ «Дата і час».

Дата и время в Панели управления

Отже, ми відкрили вікно «Властивості: Дата і час». В даному вікні можна змінити час і дату в Windows XP. Для того щоб поміняти дату виберіть рік і місяць над календарем, після цього ви зможете вибрати потрібну дату в календарі, для цього буде достатньо просто виділити потрібний день.

как поменять дату в Windows XP

Після вибору потрібної вам дати в календарі, просто закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Ок». Всі цих простих дій достатньо для того щоб поміняти дату в Windows XP.

Також у вікні «Властивості: Дата і час» можна змінити інші параметри, які мають відношення до системних годинах. Наприклад, для того щоб змінити часовий пояс потрібно перейти на вкладку «Часовий пояс» і вибрати потрібний часовий пояс з випадаючого списку. А у нижній частині вікна на вкладці часовий пояс можна включити або відключити автоматичний перехід на літній час і назад.

меняем часовой пояс

Також тут можна включити або відключити синхронізацію дати і часу через Інтернет. Для цього потрібно перейти на вкладку «Час Інтернету» та встановити або зняти позначку навпроти відповідної функції.

настраиваем синхронизацию времени

Для збереження внесених змін вікно потрібно закривати натисканням на кнопку «OK».

Як поміняти дату в Windows XP через командний рядок

Також при необхідності ви можете поміняти дату з допомогою командного рядка. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows+R і у вікні, введіть команду CMD.

открываем командную строку

Після цього перед вами відкриється командний рядок Windows XP. Для того щоб поміняти дату через командний рядок вам необхідно скористатися командою «DATE». Дана команда приймає дату в форматі «день-місяць-рік». Таким чином, для того щоб встановити дату 15 вересня 2014 року, вам потрібно ввести команду «date 15-09-2014».

меняем дату в Windows XP через командную строку

Якщо є необхідність змінити не лише дату, а й час через командний рядок, то вам знадобиться команда «TIME».

меняем время через командную строку

Для того щоб змінити час за допомогою команди TIME вам необхідно задати час у форматі години:хвилини:секунди».