Як поміняти дату в Windows 8

120

Електронні годинники – одна з основних функцій комп’ютера. Без точного отсчитывания часу багато важливі завдання можуть бути виконані. Наприклад, точний час використовується для шифрування файлів, запису часу зміни і створення файлів, а також для інших найважливіших функцій комп’ютера.

Незважаючи на те, що вбудовані електронні годинники працюють дуже точно і не вимагають установки навіть після відключення комп’ютера від мережі електроживлення, в деяких випадках виникає необхідність поміняти дату в Windows 8. Наприклад, час і дата може збитися під час скидання налаштувань BIOS або після заміни батарейки на материнській платі. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про те, як поміняти дату в Windows 8.1 за допомогою графічного інтерфейсу, а також командного рядка.

Як поміняти дату в Windows 8 через новий інтерфейс

Ви можете змінити дату в Windows 8 через новий плитковий інтерфейс операційної системи Windows 8. Для цього необхідно відкрити праве бічне меню і натиснути на кнопку «Параметри».

Далі потрібно натиснути на кнопку «Зміна параметрів комп’ютера».

открываем Изменение параметров компьютера

Після цього ви потрапите на екран під назвою «Параметри ПК». Тут можна отримати доступ до всіх основних параметрах вашого комп’ютера. Для того щоб поміняти дату в Windows 8 перейдіть в розділ «Час і мову».

переходим в раздел Время и Язык

Після цього перед вами з’явиться вікно з настройками дати і часу. Для того щоб поміняти дату натисніть на кнопку «Змінити». Якщо ця кнопка не активна і на неї не можна натиснути, то вам потрібно вимкнути функцію «Встановити час автоматично». Дана функція знаходиться одразу над кнопкою «Змінити».

нажимаем на кнопку Изменить

Після того як ви натиснете на кнопку «Змінити» Перед вами відкриється вікно з налаштуваннями дати. Для того щоб поміняти дату в Windows 8 вам потрібно вказати потрібну вам дату і зберегти зміни, натиснувши кнопку «Змінити».

как поменять дату в Windows 8

Все, після цих нескладних маніпуляцій достатньо для того щоб змінити дату в Windows 8.

Як поміняти дату через робочий стіл Windows 8

Якщо вам не подобається плитковий інтерфейс Windows 8.1, то ви можете змінити дату через старий інтерфейс. Для цього перейдіть на робочий стіл Windows 8 і натисніть на системні годинник в правому нижньому кутку екрану. Після того як перед вами з’явиться вікно з календарем, натисніть на посилання «Зміна настройек дати і часу».

открываем Изменение настройек даты и времени

Далі перед вами з’явиться вікно під назвою «Дата і час». Тут потрібно натиснути на кнопку «Змінити дату і час».

нажимаем на кнопку Изменить дату и время

Після цього перед вами відкриється невелике віконце під назвою «Налаштування часу і дати». Тут з допомогою невеликого календаря потрібно вибрати потрібну дату. Праворуч від календаря є годинник, під якими є поле для введення часу. Якщо ви хочете поміняти час, то його потрібно вказати в цьому полі.

меняем дату в Windows 8

Після того як ви ввели дату і час, закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Ок».

Як поміняти дату в Windows 8 через командний рядок

При необхідності ви можете поміняти дату в Windows 8.1 через командний рядок. Щоб змінити дату таким чином вам необхідно запустити командний рядок від імені адміністратора. Це можна зробити, скориставшись пошуком на стартовому екрані Windows 8. Введіть в пошук «Командний рядок» і клацніть правою кнопкою мишки по самому верхньому результату пошуку. Далі виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».

запускаем командную строку

Після того як ви відкрили командний рядок від імені адміністратора вам потрібно скористатися командою «date». Ця команда приймає дату в форматі «день-місяць-рік». Наприклад, для того щоб змінити дату на 15 вересня 2014 року, вам необхідно ввести команду «date 15-09-2014».

меняем дату в Windows 8 через командную строку

Після введення цієї команди дата відразу зміниться на, ту яку ви вказали в команді. Як бачимо поміняти дату через командний рядок трохи складніше, ніж з робочого столу.