Як поміняти дату в Windows 7

47

Однією з функцій комп’ютера є електронні годинники. З допомогою цих годин операційна система Windows може отримувати точні дані про поточний час та дату. Ці електронні годинники працюють досить точно. Навіть якщо ви повністю вимкніть комп’ютер і обесточите системний блок, годинник не зіб’ються, і при наступному включенні будуть показувати правильний час.

Для коректної роботи комп’ютера дуже важливо, щоб ці годинник показував правильний час, так як інформація про час вказується при створенні файлів, використовується для шифрування даних, а також використовується для виконання інших функцій комп’ютера.

Необхідність поміняти дату в Windows 7 виникає не часто. Наприклад, така необхідність може виникнути після скидання налаштувань BIOS через відключення батарейки на материнській платі. У даній статті ми розповімо про те, як поміняти дату в Windows 7.

Насправді, поміняти дату в Windows 7 дуже просто. Для цього натисніть лівою кнопкою мишки на системні годинник, які знаходяться в правому нижньому кутку екрану.

Після цього перед вами з’явиться спливаюче вікно з годинником і календарем.

окно с часами и календарем

Для того щоб поміняти дату в Windows 7, вам необхідно натиснути на посилання «Зміна налаштувань дати і часу».

нажимаем на ссылку Изменение настроек даты и времени

Після цього перед вами відкриється невелике вікно під назвою «Дата і час».

Потрібно відзначити, що вікно «Дата і час можна відкрити через Панель управління». Для цього потрібно відкрити Панель керування і перейти в розділ «Годинник, мова та регіон», а потім в підрозділ «Дата і час».

Панель управления

У вікні «Дата й час» вам потрібно натиснути на кнопку «Змінити дату і час».

нажимаем на кнопку Изменить дату и время

Після цього з’явиться вікно під назвою «Налаштування часу і дати». Тут можна поміняти дату в Windows 7. Для того щоб це зробити, натисніть на заголовок календаря. У нашому випадку це «Серпень 2014».

меняем дату в Windows 7

Після натискання в рядку заголовка з’явиться поточний рік. Знову натискаємо на заголовок календаря.

меняем дату в Windows 7

Після цього ви побачите список років. Виберіть той, який ви хочете встановити.

меняем дату в Windows 7

Після цього вам потрібно буде вибрати на календарі місяць і дату. Всі цих простих маніпуляцій достатньо для того щоб поміняти дату в Windows 7. Для того щоб зберегти внесені зміни закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok».

Для того щоб переконатися, що дата змінилася, наведіть курсор на системні годинник і подивіться на сплывающее повідомлення.

проверяем дату

У верхній частині спливаючого повідомлення ви побачите дату, яка встановлена на вашому комп’ютері.

Як поміняти дату в Windows 7 за допомогою командного рядка

Командний рядок дозволяє виконувати багато дій з налаштування операційної системи Windows 7 набагато швидше і простіше. Але, для цього необхідно знати відповідні команди.

Якщо ви хочете поміняти дату з допомогою командного рядка, то вам потрібно використовувати команду «date». Дана команда приймає значення нової дати у форматі «день-місяць-рік». Наприклад, якщо ви хочете поміняти дату на 15 вересня 2014 року то вам потрібно ввести команду «date 15-09-2014».

меняем дату с помощью командной строки

Потрібно відзначити, що для того, щоб команда «date» спрацювала Командний рядок повинна бути запущена від імені адміністратора.

Для цього відкрийте меню «Пуск», введіть команду cmd і натисніть правою кнопкою мишки по знайденій програмі «cmd.exe». А у вікні, виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».

запускаем CMD от имени администратора

Після цього командний рядок запускається з правами адміністратора, і ви зможете поміняти дату з допомогою команди «date».