Як подивитися, яка відеокарта на Windows 7

49

Далеко не кожен користувач знає, яка модель відеокарти використовується на його комп’ютері. Тому коли виникає потреба оновити драйвер або встановити нову гру, користувачі часто задаються питанням, як подивитися відеокарту на Windows 7. Якщо ви потрапили в схожу ситуацію, то ця стаття повинна допомогти.

Варіант № 1. Диспетчер пристроїв.

Для того щоб подивитися яка відеокарта встановлена на Windows 7, ви можете скористатися «Диспетчер пристроїв». «Диспетчер пристроїв» це вбудована в Windows 7 утиліта, призначена для керування підключеними до комп’ютера пристроями. Для того щоб відкрити «Диспетчер пристроїв» вам необхідно виконати команду «mmc devmgmt.msc».

Також ви можете відкрити меню «Пуск» і знайти «Диспетчер пристроїв» за допомогою пошуку.

найдите Диспетчер устройств» при помощи поиска

Після запуску інструменту «Диспетчер пристроїв», вам потрібно відкрити розділ «Відеоадаптери» і подивитися там назву вашої відеокарти.

откройте раздел Видеоадаптеры

Варіант № 2. Засіб діагностики DirectX.

Ще один досить простий спосіб подивитися відеокарту на Windows 7, це скористатися «засіб діагностики DirectX». Даний інструмент вбудований в операційну систему Windows 7 і дозволяє отримати інформацію про DirectX, а також інших параметрах системи. Для того щоб відкрити Засіб діагностики DirectX» вам необхідно виконати команду «dxdiag».

выполните команду dxdiag

Після того як перед вами з’явиться вікно «Засіб діагностики DirectX», перейдіть на вкладку «Екран». Тут у розділі «Пристрій» буде вказано назву вашої відеокарти.

посмотрите название вашей видеокарты

Як подивитися, яка відеокарта на Windows 7, якщо не встановлені драйвери

Якщо на комп’ютері не інстальовано драйвери, то описані вище способи перегляду інформації про відеокарту можуть не працювати. Це пов’язано з тим, що без драйверів Windows 7 може не визначити назва відеокарти. У таких випадках для того щоб подивитися відеокарту на Windows 7 потрібно використовувати спеціальні програми.

Найпопулярнішою програмою для перегляду інформації про відеокарту є GPU-Z. Скачайте цю програму з офіційного сайту і запустіть на своєму комп’ютері. Після запуску ви побачите невелике вікно з інформацією про відеокарту. Назву вашої відеокарти буде відображатися в самому верху вікна. А трохи нижче в полі «Subvendor» буде показана інформація про виробника, який випустив дану карту.

посмотрите название вашей видеокарты в GPU-Z

Як подивитися відеокарту на Windows 7, якщо комп’ютер не запускається

Якщо ваш комп’ютер не запускається, то для того щоб отримати інформацію про відеокарту, ви можете оглянути безпосередньо саму відеокарту. На задній стороні відеокарти зазвичай є наклейка з вказівкою моделі.

наклейка с указанием модели Видеокарты

Також інформація про відеокарту вказується на коробці, в документації, і в гарантійному листі.