Як подивитися IP-адресу компютера

83

У багатьох користувачів виникає необхідність переглянути IP адреса комп’ютера. Наприклад, для того щоб пограти з друзями в онлайн гру або запустити FTP сервер. У даній статті ми розповімо про те, як подивитися IP-адресу комп’ютера з операційною системою Windows.

По-перше, потрібно розібратися з теорією. IP адреса буває внутрішній (локальний) і зовнішній. Внутрішній IP адресу-це адреса для вашої локальної мережі. А зовнішній IP адресу-це адреса для всієї мережі Інтернет. Іншими словами, по внутрішньому IP адресою ваш комп’ютер доступний тільки з вашої локальної мережі, а за зовнішнім IP адресою ваш комп’ютер доступний з будь-якої точки всесвітньої мережі Інтернет.

В операційній системі Windows можна подивитися IP-адресу комп’ютера кількома способами. Ми розглянемо найпростіший варіант.

Клікніть по іконці мережевого підключення і у спливаючому вікні, натисніть на посилання «Центр управління мережами і загальним доступом». Також ви можете відкрити «Центр управління мережами і загальним доступом» через Панель управління.

Після того, як перед вами відкриється вікно «Центр управління мережами і загальним доступом» вам потрібно натиснути на посилання «Підключення по локальній мережі».

Центр управления сетями и общим доступом

Далі відкриється вікно «Стан – Підключення по локальній мережі». Тут потрібно натиснути на кнопку «Відомості».

окно Состояние – Подключение по локальной сети

Після цього відкриється вікно «Відомості про мережевому підключенні».

окно Состояние – Подключение по локальной сети

Тут, навпроти пункту «Адреса IPv4», буде вказана ваша IP адреси.

Крім цього ви можете подивитися IP адресу через командний рядок Windows. Для цього відкриєте меню Виконати (Windows+R) і введіть команду «cmd». Також ви можете ввести команду «cmd» пошук в меню Пуск або стартового екрану, якщо ви використовуєте Windows 8).

Для того щоб подивитися IP-адресу комп’ютера через командний рядок введіть команду «ipconfig». Після цього ви побачите інформацію про мережевих підключеннях.

команда ipconfig

Навпроти пункту «Адреса IPv4» буде вказаний ваш IP адреса.

Якщо зазначений тут IP адреса відноситься до подсетям 192.168.0.0/16, 10.0.0.0/8 або 172.16.0.0/12, то це означає, що це внутрішній IP адреса. Якщо ваш IP-адреса не належить ні до однієї з цих мереж, то це означає, що він зовнішній.

Якщо у вас внутрішній IP адреса, і ви хочете дізнатися свій зовнішній IP адресу, то вам потрібно скористатися одним із спеціальних сервісів, для визначення зовнішнього IP. Пропонуємо вам список найбільш популярних сервісів:

  • http://internet.yandex.ru/
  • http://2ip.ru/
  • http://www.myip.ru/ru-RU/index.php
  • http://www.ip-ping.ru/
  • http://ru.smart-ip.net/

Перейдіть за одним з цих посилань, там буде вказаний ваш зовнішній IP адресу.