Як подовжити інтернет кабель

799

Останнім часом для підключення до інтернету провайдери все частіше використовують звичайну локальну мережу. Це простий і надійний спосіб підключення до Всесвітньої мережі. Що особливо важливо, при використанні локальної мережі користувачеві не потрібно встановлювати ніяких програм, драйверів або додаткового обладнання (зразок ADSL модему).

Однак навіть при використанні локальної мережі користувачі можуть виникати труднощі. Типовою проблемою є надто короткий інтернет кабель (мережевий кабель). Дуже часто при переміщенні комп’ютера виявляється, що кабель не дотягується до нового місця. У цій ситуації перед користувачем постає питання, як подовжити інтернет-кабель. Зараз ми розглянемо кілька способів вирішення цієї проблеми.

Для початку зробимо невеликий теоретичний вступ, для того щоб розібратися з термінологією. Для побудови локальний мереж використовується восьми жильна вита пара (кабель з вісьмома проводами). Кабель має різні категорії. Для побудови сучасних локальних мереж використовується кабель категорії 5 (CAT5) або вище. Категорія кабелю завжди вказана на самому кабелі. Для підключення кабелю до комп’ютера, роутеру або іншого мережного обладнання використовується роз’єм 8P8C. Найчастіше цей роз’єм називають RJ-45, хоча ця назва не вірне. На цьому з теорією закінчимо і розглянемо способи подовження інтернет кабелю.

Спосіб №1. Для подовження інтернет кабелю можна використовувати з’єднувач витої пари RJ-45 (мама-мама).

З’єднувач витої пари RJ-45 (мама-мама) або «джойнер» це невелика коробочка, на якій розміщені два роз’єми RJ-45. Таким чином, якщо у вас є додатковий шматок обтиснутої витої пари, то ви можете приєднати його до вашого інтернет кабелю з допомогою такої коробочки.

З допомогою такого з’єднувача можна легко подовжити ваш інтернет-кабель. Але у цього способу є великий недолік. Знайти обтиснений кабель потрібної довжини у продажу досить складно. А знайти з’єднувач RJ-45 (мама-мама) ще важче. Тому використовувати цей спосіб на практиці буде не просто.

Спосіб № 2. Для подовження інтернет кабелю можна використовувати роутер.

Не будемо розглядати використання хаба або іншого мережевого обладнання, тому що роутери коштують недорого і вони набагато корисніше. Встановивши роутер, ви зможете підключити до інтернету будь-яку кількість комп’ютерів (в розумних межах).

Для того щоб скористатися цим способом подовження інтернет кабелю нам потрібен сам роутер і обтисненням вита пара (мережевий кабель) потрібної довжини. В деяких випадках можна купити вже обтиснений шматок витої пари, іноді виту пару обживають прямо в магазині. В крайньому випадку, ви можете обжати виту пару самостійно.

Ваш інтернет кабель потрібно підключити в WAN порт (Internet порт) роутера, а обтиснуту виту пару в звичайний LAN порт роутера і у ваш комп’ютер. Після нескладного налаштування роутера ви зможете користуватися інтернетом як раніше.

Спосіб № 3. Для подовження інтернет кабелю ви можете зробити скручування.

Самий простий спосіб. Все що вам потрібно це шматок витої пари потрібної вам довжини. Придбати не обтиснуту виту пару не становить праці.

Після цього вам потрібно розрізати ваш інтернет кабель в будь-якому зручному місці і вклинить куплений шматок витої пари. Зробити це досить просто. Для того щоб з’єднати виту пару не потрібно нічого споювати. Все, що потрібно зробити, це оголити провідники і акуратно скрутити виту пару за кольорами. Природно все потрібно якісно заізолювати за допомогою ізоляційної стрічки. Про те, як скручувати виту пару можна подивитися на відео.