Як почистити ноутбук від пилу самостійно в домашніх умовах

51

У ноутбуці, як і в будь-якому іншому комп’ютері з активним охолодженням, з часом накопичується пил. І якщо цей пил не видаляти, то в якийсь момент пилу стане так багато, що користуватися ноутбуком стане практично неможливо. Ноутбук буде настільки нагріватися, що його буде не комфортно тримати в руках або на колінах. Крім цього почнуть з’являтися раптові перезавантаження, з-за яких користувач буде втрачати не збережені дані. Тому пил усередині ноутбука потрібно час від часу чистити. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як почистити ноутбук від пилу самостійно і в домашніх умовах.

Що знадобиться для чищення ноутбука від пилу

Нормально почистити ноутбук від пилу можна тільки повністю розібравши його. У більшості ноутбуків, для того щоб дістатися до радіатора кулера потрібно зняти задню кришку ноутбука, клавіатуру і розділити корпус ноутбука на дві частини. Тому для розбирання ноутбука вам обов’язково знадобиться набір викруток. Також потрібно пінцет і пластикова лопатка для розділення корпусу і віджимання фіксаторів клавіатури. Якщо лопатки немає, то її можна замінити лінійкою або пластиковою карткою.

Всі ноутбуки розуміються по-різному, тому вам потрібні точні інструкції, що і як робити саме у вашому випадку. Отримати ці інструкції можна двома способами.

Перший варіант – офіційне керівництво по обслуговуванню ноутбука виданим виробником. Знайти таке керівництво можна в інтернеті за пошуковим запитом «Service Manual + назва вашого ноутбука». Перевагою офіційного керівництва є те, що воно розроблено виробником, і тому буде максимально точним. Недоліком є, то що такі керівництва поширюються у вигляді PDF-файлів, а тому доведеться розбирати ноутбук орієнтуючись по картинках. Крім цього в офіційних довідниках часто не згадуються деякі важливі моменти, оскільки передбачається, що користуватися цим керівництвом буде досвідчений фахівець, який розібрав вже не один ноутбук.

Другий варіант – знайти відео інструкцію по розбирання вашої моделі ноутбука. Для цього зайдіть на Youtube і введіть пошуковий запит «Назва вашого ноутбука + disassembly». Відео інструкції зазвичай записуються сервісними центрами або приватними майстрами, які займаються ремонтом ноутбуків. У таких відео інструкціях зазвичай більше інформації ніж в офіційних довідниках, але при цьому вони можуть містити неточності.

Крім усього вищеописаного вам знадобиться не мало вільного часу. Якщо ви робите це в перший раз, то самостійна розбирання ноутбука і очищення його від пилу може відняти у вас 4 годин або навіть більше.

Процес самостійного чищення ноутбук від пилу

Будь-які роботи з ноутбуком потрібно починати тільки після відключення його зарядки і зняття акумуляторної батареї. Інакше ви обов’язково щось пошкодите.

Ще один важливий момент — це гвинти. Відкручуючи гвинти розкладайте їх таким чином, щоб ви знали, які гвинти звідки. Зазвичай в одному ноутбуці використовуються відразу декілька різних типів гвинтів. Тому якщо їх скласти в одну купу, то при складанні це створить додаткові проблеми.

Як вже було сказано, від моделі до моделі процес розбирання дуже відрізняється, тому орієнтуйтеся на керівництво користувача і відео інструкції. Нижче ми опишемо лише основні кроки, які потрібно пройти для того щоб почистити ноутбук від пилу.

 • Відключення зарядки і зняття батареї;
 • Зняття нижньої кришки ноутбука;
 • Зняття жорсткого диска і оперативної пам’яті;
 • Відкручування всіх гвинтів на нижній стороні ноутбука;
 • Зняття клавіатури;
 • Відкручування гвинтів, які знаходяться під клавіатурою;
 • Відключення кабелів, які йдуть до верхньої частини корпусу ноутбука;
 • Зняття верхній частині корпусу ноутбука;
 • Відключення кабелів і зняття материнської плати ноутбука;
 • Розбирання системи охолодження ноутбука і її чистка від пилу;
 • Збірка ноутбука в зворотному порядку;
 • В цілому процес розбирання і чищення ноутбука від пилу не є складним. Так що якщо ви вмієте розібрати і зібрати настільний комп’ютер, то ви впораєтеся і з цим. Головне озброїться докладною інструкцією і проявити належну акуратність.