Як підключити зовнішній жорсткий диск

49

Зовнішні жорсткі диски – це диски, які призначені для використання без установки всередину комп’ютера. Зовнішні жорсткі диски оснащуються пластмасовим корпусом, а також роз’ємом USB для підключення до комп’ютера. Також, для підключення до комп’ютера можуть використовуватися інтерфейси FireWire, Thunderbolt або eSATA, але такі варіанти зустрічаються вкрай рідко. Багато користувачів, які нещодавно придбали такий диск або тільки збираються це зробити цікавляться, як підключити зовнішній жорсткий диск. У даній статті ми розглянемо цю проблему.

Зовнішні жорсткі диски з USB входом можуть підключатися кількома способами:

Один USB кабель, стандарту 2.0 або 3.0. Більшість компактних зовнішніх жорстких дисків підключаються тільки з допомогою одного USB-кабелю. Як правило, це короткий кабель USB – Micro USB.

Все, що потрібно зробити, для того щоб підключити зовнішній жорсткий диск, з допомогою такого кабелю, це увіткнути один кінець кабелю в жорсткий диск, а другий в комп’ютер. Після цього жорсткий диск визначитися системою і з’явиться у вікні «Мій комп’ютер».

USB-кабель з додатковим харчуванням. Іноді жорсткі диски можуть оснащуватися Y-образним USB кабелем. Такий кабель, з одного боку має один Micro USB, а з іншого два USB. Y-подібний кабель необхідний для отримання додаткового живлення від сусіднього USB виходу.

Y-образный USB кабель

При підключенні жорсткого диска за допомогою Y-подібного USB кабелю вам необхідно застромити в комп’ютер, два спарених USB кабелю, а другий кінець кабелю підключити до зовнішнього жорсткого диска.

Два окремих USB кабелю. Ще один варіант підключення зовнішнього жорсткого диска це два окремих USB кабелю. Один з цих кабелів використовується для подачі живлення, а другий для передачі даних. Для підключення такого зовнішнього диска вам необхідно підключити до комп’ютера та диска обидва кабелі.

USB-кабель і окреме харчування. Також можливий варіант, коли зовнішній жорсткий диск живиться від звичайної розетки. У цьому випадку в комплекті з жорстким диском буде USB кабель для підключення до комп’ютера і мережевий адаптер для підключення до розетки. Як правило, цей спосіб підключення використовується для великих жорстких дисків, а також зовнішніх накопичувачів, які складаються з декількох окремих жорстких дисків.