Як підключити жорсткий диск

48

Якщо ви активно користуєтеся комп’ютером, то ви напевно стикалися з ситуацією, коли місце на жорсткому диску закінчується і зберігати нові файли вже нікуди. Як правило, в таких ситуаціях користувачі просто видаляють старі не потрібні файли. Але, якщо видаляти вже нічого, то доводиться купувати новий жорсткий диск. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, як підключити жорсткий диск вашого комп’ютера.

Жорсткі диски можуть підключитися до комп’ютера двома способами: за допомогою інтерфейсу PATA (Parallel ATA) і SATA (Serial ATA). Інтерфейс PATA вже застарів і не використовується багато років. Тому ми навіть не буде його розглядати. В цій статті буде йти мова тільки про підключення жорсткого диска за допомогою сучасного інтерфейсу SATA.

Приступаємо до підключення жорсткого диска

Для початку повністю вимкніть від вашого системного блоку всі кабелі, включаючи кабель електроживлення. Після цього вам необхідно зняти бічні кришки системного блоку. Знімати треба відразу обидві кришки, оскільки нам потрібен доступ до системного блоку з обох сторін. Як правило, бічні кришки кріпляться за допомогою чотирьох гвинтів на задній стороні системного блоку.

Після того як ми зняли бічні кришки можна приступати до установки жорсткого диска в ваш системний блок. Огляньте ваш системний блок і знайдіть вже встановлений жорсткий диск. Якщо ви хочете замінити встановлений жорсткий диск на новий, то вам потрібно відгвинтити чотири гвинти, які кріплять жорсткий диск до корпусу, і після цього акуратно вийняти жорсткий диск. В цьому випадку ви зможете встановити новий жорсткий диск в той же відсік.

винты которые крепят жесткий диск

Якщо ж ви хочете підключити новий жорсткий диск, залишивши при цьому старий на місці. То вам потрібно просто встановити новий диск в сусідній відсік. Вибираючи відсік для установки намагайтеся залишити вільний простір між жорсткими дисками. Це значно поліпшить їх охолодження. Після установки жорсткого диска, на місце старого або поруч зі старим, не забудьте закріпити його за допомогою чотирьох гвинтів. Гвинти потрібно затягувати досить сильно для того, щоб диск не вібрував при роботі і не створював зайвих шумів.

Після установки жорсткого диска вам потрібно його підключити. Підключення жорсткого диска за допомогою інтерфейсу SATA, не повинно викликати ніяких труднощів. Все що вам потрібно зробити, це увіткнути SATA кабель в роз’єм на материнській платі і в роз’єм на жорсткому диску.

SATA кабель в разъем на материнской плате

SATA кабель в роз’єм на материнській платі

Після цього вам потрібно увіткнути кабель електроживлення на жорсткий диск. Даний кабель має широкий і вузький, роз’єм так, що у вас не вийде сплутати його з чимось іншим.

кабель электропитания для подключения жесткого диска

Кабель живлення для підключення жорсткого диска

У підсумку, після підключення, жорсткий диск повинен виглядати так як на картинці знизу. Зліва підключений кабель від блока живлення, а праворуч SATA кабель від материнської плати.

жесткий диск с подключенными кабелями

Жорсткий диск з підключеними кабелями

Після того як всі кабелі підключені до жорсткого диска, системний блок можна закривати. Ставте назад бічні кришки, підключайте кабелі і включайте комп’ютер. Процедура підключення жорсткого диска на цьому завершена.

Після запуску операційної системи ви зможете виконати розбивку нового жорсткого диска або просто відформатувати його, якщо створення логічних розділів не потрібно.