Як підключити телевізор до компютера через HDMI

54

Одні з найбільш частих питань, які користувачі задають на цьому сайті, це питання, пов’язані з підключенням моніторів і телевізорів до комп’ютера. У цьому матеріалі ми розглянемо один з таких питань. А саме питання про те, як підключити телевізор до комп’ютера через інтерфейс HDMI.

Теоритична частина підключення телевізора до комп’ютера через HDMI

Інтерфейс HDMI – один з найбільш поширених інтерфейсів для передачі зображення від комп’ютера до монітора або телевізора. HDMI виходи є на настільних комп’ютерах, ноутбуках, планшетах, медіаплеєри і іншій техніці. При цьому практично будь-який сучасний телевізор оснащений як мінімум одним HDMI входом. Така поширеність даного інтерфейсу дозволяє підключати будь-який монітор або телевізор до будь-якого джерела відеосигналу.

Для того щоб підключити телевізор до комп’ютера через HDMI вам необхідно наступне обладнання:

Телевізор з HDMI входом. Більшість сучасних телевізорів оснащені HDMI, так що це не проблема.

Комп’ютер з HDMI виходом. Якщо ви підключаєте ноутбук, то на ньому точно є HDMI вихід. Якщо ви використовуєте настільний комп’ютер, то HDMI виходу може і не бути. В такому випадку вам знадобиться перехідник з DVI на HDMI. Якщо HDMI вихід є, то ніякі перехідники не потрібні.

Компьютер с HDMI и DVI выходом

Перехідник з DVI на HDMI. Придбати такий перехідник можна в будь-якому магазині з домашньою електронікою. Перехідник підключається до DVI виходу, після чого в неї можна застромити HDMI кабель.

Переходник с DVI на HDMI

HDMI кабель. Також вам буде потрібно кабель HDMI. Як і перехідник, кабель HDMI можна купити в будь-якому магазині. При купівлі HDMI кабелю звертайте увагу на його довжину, так як ці кабелі бувають різної довжини і більш довгі кабелі коштують значно дорожче.

HDMI кабель

Практична частина підключення телевізора до комп’ютера

Отже, з теорією розібралися, пора приступати до практики. Сам момент підключення – максимально простий. Все що вам потрібно зробити, це увіткнути куплений HDMI кабель в телевізор і комп’ютер. Якщо на комп’ютері немає HDMI виходу, то спочатку підключаємо перехідник до DVI виходу, а потім підключаємо HDMI кабель до перехідника.

Після того як ви підключили телевізор до комп’ютера HDMI кабель потрібно взяти пульт від телевізора і вибрати в якості джерела сигналу HDMI вхід. Як правило, для цього потрібно натиснути на кнопку «Source» на пульті.

кнопку Source на пульте от телевизора

Після натискання на цю кнопку, на екрані з’явиться список доступних джерел сигналу. У цьому списку потрібно знайти HDMI і вибрати його. Якщо після вибору HDMI на екрані телевізора не з’явився робочий стіл вашого комп’ютера, значить, ви вибрали не той джерело сигналу. Ще раз натисніть на кнопку «Source» і виберіть інший HDMI вхід.

Після того як на екрані телевізора з’явилося зображення з комп’ютера вам потрібно натиснути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати пункт «Роздільна здатність». Після цього перед вами з’явиться вікно, в якому можна змінити роздільну здатність і вибрати режим роботи вашого основного монітора і телевізора.

окно с настройками экрана

Тут доступно декілька режимів роботи:

  • Дублювати ці екрани – при використанні цього режиму на екрані телевізора і основному моніторі комп’ютера буде відображатися одне і те ж зображення. Іншими словами екрани будуть дублювати один одного.
  • Розширити ці екрани – режим, в якому ваш телевізор буде працювати як додатковий монітор. При цьому ви зможете переміщати вікна з основного монітора на телевізор.
  • Відобразити робочий стіл тільки на 1 – режим, в якому буде працювати тільки перший екран, то є тільки основний монітор.
  • Відобразити робочий стіл тільки на 2 – режим, в якому буде працювати тільки телевізор, а основний монітор не буде отримати сигнал.

Ви можете вибрати будь-який з цих режимів в залежності від необхідності. Після внесення всіх налаштувань закрийте вікно, натиснувши на кнопку «Ок» для того, щоб зберегти зміни.