Як підключити SSD диск до компютера

56

Твердотільні накопичувачі або SSD диски стрімко набирають популярність. Все більше користувачів наважується спробувати SSD диск і встановити на нього операційну систему. Але, у більшості немає досвіду роботи з даним типом накопичувачів. Тому на тематичних форумах досить часто цікавляться, як підключити SSD диск до комп’ютера. У цьому матеріалі ми розглянемо процес підключення SSD дисків до настільного комп’ютера.

По-перше, процес підключення SSD диска до комп’ютера нічим принципово не відрізняється від підключення звичайного жорсткого диска. Тому якщо ви вмієте підключати жорсткі диски, то у вас не виникне ніяких труднощів і з підключенням SSD. Єдина складність, як зафіксувати SSD диск всередині корпусу, але про це трохи пізніше.

Крок № 1. Підготуйте комп’ютер до підключення SSD диска.

Перед тим як приступати до підключення SSD диска, необхідно повністю знеструмити комп’ютер. Для цього відключіть кабель, який веде до розетки електромережі. Потім відключіть інші кабелі і зніміть бічні кришки системного блоку. Як правило, вони фіксуються за допомогою чотирьох гвинтів в задній частині системного блоку.

Крок № 2. Встановлення SSD диска.

SSD диск це повністю електронний пристрій. На відміну від жорстких дисків він не має рухомих деталей і тому не створює вібрації і шуму. Тому SSD диск можна встановити в будь-якому місці системного блоку.

Ваше завдання вибрати таке місце, де SSD диск можна зручно зафіксувати, для того щоб він не бовтався усередині комп’ютера. Інакше під час пересування комп’ютера або при наступному обслуговуванні комп’ютера SSD диск може вдаритися про інші компоненти комп’ютера і пошкодити їх.

Самий простий і водночас надійний варіант-це встановити SSD диск у відсік для жорстких дисків. Але, оскільки відсік для жорстких дисків розрахований на 3.5 дюймові пристрої, а SSD диск виконаний у форм-факторі 2.5 дюйма, то нам буде потрібно спеціальні санчата (кріплення). Досить часто, ці санчата йдуть в комплекті з самим накопичувачем. Якщо їх немає, то ви можете придбати їх окремо.

SSD диск кріпиться до санчатах з допомогою 4 гвинтів, які вкручуються з нижньої частини санчат. Після цього самі санчата вставляються в системний блок у відсік для 3.5 дюймових жорстких дисків і кріпляться за допомогою 4 гвинтів.

В результаті

ssd диска внутри системного блока

Крок № 3. Підключення SSD диска до комп’ютера.

Після закріплення полозка всередині системного блоку можна приступати до підключення кабелів до SSD диску. Твердотільні накопичувачі підключаються точно також як і сучасні жорсткі диски, тобто за допомогою двох SATA кабелів.

подключение ssd диска

Широкий SATA кабель це харчування, він підключається до блоку живлення комп’ютера. А вузький SATA кабель це кабель для передачі даних, він підключається до материнської плати.

Якщо ваша материнська плата підтримує SATA 3.0 SSD диск найкраще підключати саме до портів SATA 3.0. Порти SATA 3.0 забезпечують значно більшу швидкість передачі даних, що дозволяє отримати максимум користі від SSD накопичувача.

На материнській платі порти SATA 3.0 позначені іншим кольором. Ознайомтеся з інструкцією до вашої материнської плати для того щоб нічого не переплутати.

sata порты на материнской плате

Крок № 4. Закривайте комп’ютер.

Після того як ви підключили кабелі до SSD диску комп’ютер можна закривати і включати. Якщо ви плануєте встановлювати операційну систему на SSD, то не забудьте змінити пріоритет завантаження в BIOS.