Як підключити пристрій до компютера

39

Дисковод, або привід оптичних дисків, це пристрій, що використовується для читання і запису оптичних дисків. Незважаючи на те, що оптичні диски з кожним роком втрачають свою популярність, обійтися без дисковода поки ще не можна, особливо на настільному комп’ютері. У даній статті ми розповімо про те, як підключити пристрій до комп’ютера.

Крок № 1. Підготовка комп’ютера до підключення дисководу.

Перед тим, як приступати безпосередньо до підключення диска до комп’ютера, необхідно виконати ряд підготовчих операцій. По-перше, комп’ютер необхідно повністю знеструмити. Не просто, вимкнути, а повністю знеструмити. Для цього потрібно витягнути кабель, який підключає блок живлення комп’ютера до мережі електроживлення. Це проста дія убезпечить вас від удару струмом і збереже вам життя.

Після того як ви знеструмили комп’ютер вам необхідно зняти бічні кришки системного блоку. Знімати треба обидві кришки, оскільки для підключення диска до комп’ютера нам знадобиться доступ до обом сторонам системного блоку.

снимаем боковые крышки

Як правило, бічні кришки фіксуються чотирма гвинтами в задній частині системного блоку. Відкрутивши ці гвинти, трохи посуньте бічні кришки назад і після цього зніміть їх.

Крок № 2. Відрізните старий дисковод від вашого комп’ютера.

Якщо у вашому комп’ютері встановлений старий пристрій, який ви хочете замінити, то спочатку вам потрібно вимкнути і зняти старий дисковод. Для цього відкрутіть гвинти, якими фіксується дисковод. Як правило, цих гвинтів чотири штуки, по два з кожної сторони диска.

откручиваем фиксирующие болты

Після того як ви відкрутити гвинти дисковод потрібно акуратно витягнути з системного блоку. Для цього трохи підштовхніть дисковод з внутрішнього боку системного блоку і витягніть його назовні.

достаем старый дисковод

Потрібно відзначити, що пристрій встановлюється і знімається тільки зовні системного блоку. Тому не варто намагатися проштовхнути дисковод всередину корпусу комп’ютера.

Крок № 3. Підключення диска до комп’ютера.

Тепер ми підійшли до найважливішого питання цієї статті, як підключити пристрій до комп’ютера. Для цього вставити в дисковод вільний відсік з передньої сторони корпуса і штовхніть його всередину до упору. Після того як дисковод встав на своє місце його потрібно зафіксувати за допомогою гвинтів. Не варто економити гвинти, закрутіть всі чотири штуки, по два з кожної сторони диска. Якщо дисковод погано зафіксувати, то він буде вібрувати і видавати багато шуму під час запису або читання дисків.

Після того як дисковод встановлено його потрібно підключити до комп’ютера. Всі сучасні дисководи підключаються точно також як жорсткі диски, за допомогою SATA кабелів. Все що вам необхідно зробити, це увіткнути вузький SATA кабель (найчастіше червоного кольору) у вільний SATA порт на материнській платі і в дисковод. Також необхідно підключити кабель SATA харчуванням, який йде від блоку живлення. Кабель живлення SATA трохи ширше і складається з 4 провідників.

подключаем дисковод к компьютеру

Після того як ви підключили SATA кабелі до вашої дискети можна закривати бічні кришки і включати комп’ютер. На цьому процес підключення диска до комп’ютера завершений.