Як підключити принтер по локальній мережі

48

Якщо у вас декілька комп’ютерів і лише один принтер, то вам напевно доводилося бігати з флешкою від одного комп’ютера до іншого для того, щоб роздрукувати документ. Це дуже незручно, оскільки забирає багато часу і змушує відриватися від поточної роботи. Рішенням даної проблеми може бути мережевий принтер. У даній статті ми розповімо про те, як підключити принтер по локальній мережі.

У даній статті ми опишемо тільки процес підключення принтера по локальноq мережі. Для того щоб ви могли скористатися даною інструкцією, у вас вже повинна бути побудована локальна мережа і принтер повинен бути підключений до одного з комп’ютерів.

Крок № 1. Відкриваємо загальний доступ до принтера.

Для того щоб підключити принтер до комп’ютера по мережі, до нього потрібно відкрити загальний доступ. Для цього відкрийте меню “Пуск” і перейдіть в розділ «Пристрої та принтери».

Якщо ви використовуєте Windows 8, то вам потрібно відкрити стартовий екран з плитками і ввести в пошук «Пристрої та принтери».

поиск в Windows 8

Після цього операційна система запропонує вам відкрити це вікно. У вікні «Пристрої та принтери» ви побачите принтери, а також інші пристрої підключені до комп’ютера.

окно Устройства и принтеры

Тут вам потрібно клікнути правою кнопкою мишки по принтера, який ви хочете зробити доступним по мережі, і вибрати пункт меню «Властивості принтера».

Після цього перед вами відкриється вікно «Властивості принтера» тут потрібно перейти на вкладку «Доступ». На вкладці «Доступ» ви повинні ввімкнути Спільний доступ до цього принтера».

окно Свойства принтера

Після ввімкнення спільного доступу закрийте вікно, натиснувши на кнопку «ОК». Все, тепер ваш принтер доступний по локальній мережі.

Крок № 2. Підключаємо принтер по локальній мережі до іншого комп’ютера.

Тепер нам потрібно підключити даний принтер до іншого комп’ютера по локальній мережі. Для цього відкриваємо вікно «Пристрої та принтери» на другому комп’ютері і натискаємо на кнопку «Установка принтера».

кнопка Установка принтера

Після цього перед вами відкриється вікно «Установка принтера», в ньому потрібно натиснути на кнопку «Додати мережевий, або бездротової Bluetooth принтер».

окно Установка принтера

Після пошуку принтерів операційна система запропонує вам підключити принтер, до якого ви раніше відкрили доступ.

подключение принтера по локальной сети

Все, що вам потрібно зробити, це виділити знайдений принтер і натиснути на кнопку «Далі». На цьому процес підключення принтера по локальній мережі буде завершено.

Але, якщо операційна система не знайшла потрібний вам принтер, то натисніть на кнопку «Потрібний принтер відсутній в пошуку». Після натискання на цю кнопку, система запропонує вам ввести адресу принтера вручну.

подключение принтера по локальной сети

Адреса принтера потрібно вводити у такому форматі: «\\IP-адресу комп’ютера\ім’я-принтера». Наприклад: \\192.168.1.2\hp.

Після пошуку принтера по IP-адресою операційна система повідомить про успішне підключення принтера по мережі.

сетевой принтер подключен

Після цього повідомлення, підключений мережевий принтер з’явиться у системі і буде доступний для використання.