Як підключити ноутбук до компютера

44

Після покупки ноутбука багато користувачів стикаються з проблемою перенесення даних між ноутбуком і комп’ютером. Як правило, дані важать багато гігабайт, і переносити їх з допомогою флешки дуже незручно. Для більш елегантне рішення цієї проблеми ноутбук необхідно підключити до комп’ютера за допомогою кабелю, створивши, таким чином, невелику локальну мережу з двох комп’ютерів. Зараз ми розповімо про те, як підключити ноутбук до комп’ютера через мережевий кабель.

Для того щоб підключити ноутбук до комп’ютера вам необхідний обтиснений мережевий кабель. Під обжатим мережевим кабелем треба розуміти виту пару категорії 5 або вище (Cat 5) з встановленими коннекторами 8P8C (найчастіше їх помилково називають RJ45) на обох кінцях кабелю. Спосіб обтиску в нашій ситуації не має значення, підійде як прямий кабель, так і перехресний (crossover). Ви можете купити кабель і коннектори окремо і виконати обтиск самостійно. Про це можна прочитати в нашій статті «Як обжати мережевий кабель». Але, найпростіше купити відразу обтиснений кабель. Такий кабель можна знайти в магазинах, які торгують дрібної електронікою, різними кабелями і перехідниками.

Для того щоб підключити ноутбук до комп’ютера необхідно з’єднати мережеві порти ноутбука та пк, а також налаштувати локальну мережу. Налаштування локальної мережі не складе труднощів навіть для не занадто досвідченого користувача.

Для початку необхідно зайти в налаштування мережевого підключення на вашому комп’ютері. Заходимо в Панель керування, а далі переходимо по дорозі: Мережа і Інтернет – Центр управління мережами і загальним доступом – Зміна параметрів адаптера. Тут потрібно знайти мережеве підключення викликати його властивості. Для цього клікніть по іконці підключення правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Властивості».

Далі перед вами відкриється вікно властивостей підключення. Тут потрібно виділити мишкою пункт «Протокол Інтернету версії 4» і клацнути по кнопці властивості.

Как подключить ноутбук к компьютеру: настройка

Після цього перед вами повинно відкритися вікно, в якому можна ввести IP адреси.

Как подключить ноутбук к компьютеру: настройка

Для комп’ютера вказуємо такі налаштування:

  • «IP-адреса»– 192.168.1.1
  • «Маска підмережі»– 255.255.255.0

Інші поля залишаємо порожніми. Щоб зберегти результат налаштування закриваємо всі вікна натисканням на кнопку «ОК».

Після того, як ми виконали налаштування комп’ютера, ті ж дії потрібно повторити і на ноутбуці, інакше підключити ноутбук до комп’ютера не вдасться.

На ноутбуці відкриваємо Панель управління і переходимо по дорозі: Мережа і Інтернет – Центр управління мережами і загальним доступом – Зміна параметрів адаптера. Далі відкриваємо властивості мережевого підключення і властивості: протокол Інтернету версії 4». У вікні вводимо IP адреси для ноутбука.

Для ноутбука вказуємо такі налаштування:

  • «IP-адреса»– 192.168.1.2
  • «Маска підмережі»– 255.255.255.0

Інші поля залишаємо порожніми. Результат зберігаємо налаштування за допомогою натискання на кнопку «ОК». Як бачимо процес налаштування ноутбука точно такий же. Відрізняється тільки IP-адресу. Для комп’ютера ми вказували 192.168.1.1, а для ноутбука 192.168.1.2.

Після того як ми підключили ноутбук до комп’ютера і налаштували локальну мережу, можна перевірити її працездатність за допомогою команди PING. Для цього, на комп’ютері або ноутбуці запустіть командний рядок. У вікні потрібно ввести команду PING IP адрес другого комп’ютера.

Как подключить ноутбук к компьютеру: командная строка

Наприклад, якщо IP-адресу комп’ютера 192.168.1.1, а ноутбука 192.168.1.2, то для перевірки роботи мережі на комп’ютері потрібно ввести команду «PING 192.168.1.2». Таким чином, ми «пропингуем» ноутбук з комп’ютера. Якщо мережа працює, то ви повинні побачити, що від вашого ноутбука приходять відповіді.