Як підключити монітор до ноутбука

61

Сучасні ноутбуки – практично не поступаються в продуктивності повноцінних настільних комп’ютерів. При цьому користувач ноутбука не прив’язаний до однієї точки і може вільно переміщатися разом зі своїм ПК. Тому останнім часом все більше людей вважають за краще використовувати саме ноутбук в якості основного комп’ютера. Однак при домашньому використанні у ноутбука є один недолік – невеликий екран. Що б нейтралізувати цю проблему, до ноутбука необхідно підключити повноцінний монітор. У даному матеріалі ми розповімо про те, як підключити монітор до ноутбука.

Для того щоб підключити монітор до ноутбука спочатку потрібно уважно оглянути ваш ноутбук, для того щоб зрозуміти якими портами (інтерфейсами) для виводу зображення він оснащений. Розглянемо найбільш популярні інтерфейси для підключення моніторів до ноутбука.

Інтерфейси для підключення монітора до ноутбука

VGA – найбільш поширений інтерфейс, його можна зустріти майже у всіх ноутбуках. VGA це застарілий аналоговий інтерфейс. Тим не менш, він досі цілком актуальний і може без проблем використовуватися для підключення монітора або проектора до вашого ноутбука.

HDMI – також дуже розповсюджений інтерфейс для підключення монітора або телевізора. Часто використовується в парі з VGA. Також HDMI порт можна часто зустріти і на іншій комп’ютерній техніці. Наприклад, на планшетах або смартфонах.

Как подключить монитор к ноутбуку: Интерфейс HDMI

DVI – ідеальний варіант для підключення монітора до ноутбука. На даний момент DVI вважається стандартом для підключення моніторів. Однак інтерфейс DVI досить рідко можна зустріти на ноутбуках.

Как подключить монитор к ноутбуку: Интерфейс DVI

DisplayPort – один із самих нових інтерфейсів для виводу зображення. Останнім часом DisplayPort швидко набирає популярність і його все частіше можна зустріти в ноутбуках.

Как подключить монитор к ноутбуку: Интерфейс DisplayPort

Після того як ви оглянули ваш ноутбук і визначили якими інтерфейсами для виводу зображення він оснащений, потрібно зробити теж саме з монітором. Загалом, вам необхідно знайти інтерфейси які є як на моніторі, так і на ноутбуці. З їх допомогою ви зможете підключити монітор до ноутбука.

Для того щоб підключити монітора вам достатньо з’єднати два однакових порту на моніторі і на ноутбуці за допомогою відповідного до портів кабелю. Після цього ноутбук має визначити додатковий монітор і на ньому з’явиться картинка з ноутбука. Якщо після підключення монітор не визначається, перезавантажте комп’ютер.

Також може виникнути ситуація коли у вас не знайдеться однакових портів на ноутбуці і моніторі. Наприклад, ноутбук оснащений тільки HDMI портом, а на моніторі немає HDMI порту. В цьому випадку вам знадобляться перехідники.

Зараз можна знайти перехідник практично з будь-якого інтерфейсу на будь:

  • DVI – VGA;
  • DVI — HDMI;
  • HDMI – VGA;
  • DisplayPort – DVI;
  • DisplayPort – HDMI
  • і т. д.

Налаштовуємо підключення монітора до ноутбука

Після того як ви поєднали два порти, на екрані монітора повинна з’явиться картинка з ноутбука. Проте працювати в режимі дубльованих екранів не завжди зручно. Що б поміняти режим вам потрібно увійти в «Налаштування екрану». Для цього клікніть правою кнопкою миші на робочому столі і виберіть пункт «Роздільна здатність».

Как подключить монитор к ноутбуку: настройка

У вікні, ви можете вибрати режим виводу зображення на підключені екрани. Доступні такі режими:

  • Дублювати екрани. У цьому випадку будуть працювати обидва екрану одночасно, як на ноутбуці, так і на моніторі. При цьому картинка на обох екранах буде однаковою. Цей режим особливо зручний при підключенні проектора або монітора для демонстрації презентацій.
  • Розширити екран. У цьому випадку підключений монітор буде розширювати екран вашого ноутбука. Вибравши цей режим, ви зможете працювати з двома екранами відразу і переміщати вікна між ними.
  • Відобразити робочий стіл лише на 1 (або 2). У цьому випадку ви вибираєте тільки один з екранів. У той час як другий монітор не буде працювати. Цей режим підходить, якщо ви хочете працювати тільки з підключеним монітором.