Як підключити монітор до компютера

134

Підключати монітор до комп’ютера повинен вміти кожен користувач ПК. Оскільки рано чи пізно виникне необхідність придбати новий монітор або просто переставити комп’ютер в інше місце. У такій ситуації необхідно вміти відключити і підключити монітор до комп’ютера. У даній статті ми розповімо про те, як це зробити.

Способи підключення монітора до комп’ютера

Монітор можна під’єднати за допомогою DVI інтерфейсу. Цей варіант використовується найчастіше. Якщо ваш комп’ютер оснащений декількома інтерфейсами, то ви повинні використовувати в першу чергу DVI, так як він забезпечує найбільш якісну картинку.

Відеовихід DVI інтерфейсу:

Кабель DVI:

Кабель DVI

Монітор можна під’єднати за допомогою інтерфейсу VGA. Інтерфейс VGA вважається застарілим. Його варто використовувати тільки у разі відсутності DVI або HDMI виходу, а також у тих випадках, коли підключається монітор не підтримує інші інтерфейси.

Відеовихід VGA:

Видеовыход VGA

Кабель VGA:

Кабель VGA

Монітор можна під’єднати за допомогою інтерфейсу HDMI. Цей варіант призначений для підключення телевізора до комп’ютера, але якщо дуже потрібно, то його можна використовувати для підключення монітора. Оскільки ноутбуки рідко оснащуються відеовиходом DVI, HDMI найчастіше використовується для підключення монітора до ноутбуків.

Відеовихід HDMI:

Видеовыход HDMI

Кабель HDMI:

Кабель HDMI

Процес підключення монітора до комп’ютера

Отже, якщо ви не знаєте, як підключити монітор до комп’ютера, то в першу чергу огляньте задню панель комп’ютера. Швидше за все, у нижній частині задньої панелі системного блоку ви знайдете відеовиходи (DVI або VGA-вихід, а також HDMI).

Якщо ви знайшли відеовиходи в нижній частині системного блоку, то це відеовиходи відеокарти, і їх треба використати в першу чергу. Якщо в нижній частині системного блоку немає відеовиходів, то це означає, що комп’ютер не обладнаний окремою відеокартою і використовує вбудовану графіку. В такому випадку ви повинні використовувати відеовиходи у верхній частині системного блоку (це відеовиходи на материнській платі).

задняя панель вашего компьютера

Після цього огляньте задню частину монітора. Зараз досить важко знайти монітор без DVI входу. Але в деяких найдешевших або старих моделях він може бути відсутнім. Якщо на вашому комп’ютері є DVI вихід, але на моніторі немає DVI входу, то для підключення монітора вам доведеться використовувати VGA вихід на комп’ютері і VGA вхід на моніторі. Якщо на комп’ютері є тільки DVI вихід, а на моніторі тільки VGA вхід, то ви можете скористатися перехідником.

Але, в більшості випадків, подібні проблеми не зустрічаються. Як правило, на моніторі є як DVI, так і VGA вхід, і вибір відеоінтерфейсу для підключення монітора залежить тільки від того, які відеовиходи є на вашому комп’ютері.

Для того щоб підключити монітор до комп’ютера за допомогою DVI або VGA інтерфейс, вам потрібно з’єднати відеовихід на комп’ютері і відеовхід на моніторі за допомогою DVI або VGA кабелю (в залежності від того, який ви використовуєте інтерфейс). Після підключення необхідно закрутити два гвинти, які знаходяться з боків DVI і VGA кабелю.

два винта на DVI кабеле

Ці гвинти мають пластмасові наконечники і закручуються руками. Якщо не зафіксувати підключення за допомогою гвинтів, то кабель може мати поганий контакт, що призводить до появи мерехтіння на моніторі.

Якщо ви використовуєте HDMI інтерфейс, то закручувати гвинтів не потрібно, оскільки даний кабель не оснащений такою функцією. У цьому випадку вам потрібно просто увіткнути HDMI кабель HDMI вихід на комп’ютері і HDMI вхід на моніторі.