Як підключити колонки до ноутбука

230

З кожним роком ноутбуки набирають все більшу популярність. Все частіше користувачі використовують ноутбук у якості заміни для звичайного настільного комп’ютера. Але, незважаючи на велику кількість переваг, ноутбуки має і деякі недоліки. Наприклад, вбудовані в ноутбук динаміки дуже слабкі. Їх не вистачає навіть на невелику кімнату. Тому багато користувачів мобільних ПК цікавляться, як підключити колонки до ноутбука. У цьому матеріалі ми постараємося максимально докладно розглянути весь процес підключення.

Крок № 1. Підключіть колонки до електроживлення і включіть їх.

Якщо ви хочете підключити до ноутбука звичайні комп’ютерні колонки, то їх потрібно підключати до розетки. Підключіть вилку в розетку і включіть колонки, натиснувши на кнопку включення (вона знаходиться на задній стороні тієї колонки, до якої йде кабель електроживлення).

Також бувають колонки, які живляться від USB роз’єму. В цьому випадку потрібно їх потрібно підключити до будь-якого USB роз’єму на вашому ноутбуці.

Крок № 2. Підключіть колонки до ноутбука.

Наступний етап-це безпосередньо сам підключення колонок до ноутбука. Підключення проводиться за допомогою кабеля з штекером 3.5 мм аудіо з одного боку (3.5 mm audio jack) і двома тюльпанами з іншого боку.

кабель для подключения колонок к ноутбуку

3.5 mm audio jack підключається до відповідного йому роз’єму на ноутбуці. Зазвичай на ноутбуці є два роз’єми під 3.5 mm audio jack. Один для підключення навушників або колонок, а інший для підключення мікрофону. Тому дуже важливо не переплутати, і підключити колонки до роз’єму для навушників і колонок.

разъем на ноутбуке для подключения колонок

Інша сторона кабелю з так званими «тюльпанами» підключається до тієї ж колонки, що і кабель електроживлення.

разъем на колонке для подключения к ноутбуку

Потрібно відзначити, що при бажанні разом з ноутбуком ви можете використовувати зовнішню звукову карту. У цьому випадку зовнішня звукова карта підключається по USB, а колонки підключаються вже не до ноутбука, а до самої звукової карти. Підключення колонок до звукової карти нічим не відрізняється від підключення колонок до ноутбука. Ви просто встромляєте 3.5 mm audio jack у відповідний роз’єм на звуковій карті.

разъем для подклюяения колонок на звуковой карте

Єдине зауваження, яке стосується використання зовнішньої звукової карти, це те, що вам необхідно встановити драйвер. Зазвичай драйвери є на диску, що йде в комплекті. Якщо диска немає, то драйвер можна завантажити з офіційного сайту виробника.

Крок № 3. Підключіть другу колонку.

Далі вам необхідно підключити другу колонку до тієї, яка вже підключена до вашого ноутбука. З’єднання колонок може відбуватися по-різному. Іноді для цього використовується ще один кабель з тюльпанами з двох сторін.

кабель для соединения колонок

А іноді для підключення другої колонки використовується просто два дроти, які потрібно закріпити в спеціальних затискачах на кожній з колонок.

Крок № 4. Перевіряємо підключення колонок.

Після цього можна вмикати музику та перевіряти підключення колонок до ноутбука. Якщо звуку немає, то можливо ви щось упустили при підключенні. У першу чергу варто перевірити наступне:

  • Гучність звуку на шпальтах та в налаштуваннях Windows. Перевірте гучність звуку, покрутивши регулятор на колонці. Також потрібно перевірити налаштування гучності Windows. Можливо, ви просто вимкнули звук і забули про це.
  • Кнопка включення колонок. Перевірте ще раз кнопку включення на колонках. Можливо, ви її випадково вимкнули, поки підключали дроти.
  • 3.5 mm audio jack. Перевірте роз’єм, який ви використовували для підключення колонок до ноутбука. Можливо, ви підключили колонки до гнізда для мікрофона.
  • Не встановлений драйвер від зовнішньої звукової карти. Якщо ви використовуєте зовнішню звукову карту, то установка драйверів – обов’язковий етап.

Якщо звук йде тільки з тієї колонки, яка підключена до ноутбука безпосередньо, а друга колонка не працює, значить у вас проблеми із з’єднанням колонок. Вимкніть другу колонку і підключіть її повторно.