Як підключити другий жорсткий диск до компютера

49

На даний момент жорсткі диски є основним накопичувачем інформації. У більшості випадків дані користувача зберігаються саме на ньому. І з кожним днем обсяг цих даних збільшується. Тому не дивно, що рано чи пізно всі користувачі стикаються з тим, що вільне місце закінчується. Вихід з такої ситуації один, необхідно купувати і підключати другий жорсткий диск до комп’ютера. У даній статті ми спробуємо допомогти вирішити цю задачу.

Крок № 1. Відключіть живлення від комп’ютера.

Перед тим, як щось робити з комп’ютером його необхідно повністю знеструмити. Від’єднайте всі кабелі від системного блоку. Простого вимикання кнопки на блоці живлення не достатньо, всі кабелі повинні бути відключені.

Крок № 2. Знімете бічні кришки системного блоку.

Для того щоб підключити другий жорсткий диск до комп’ютера, необхідно отримати доступ до нутрощів системного блоку. Для цього необхідно зняти бічні кришки системного блоку. Для того щоб встановити і надійно зафіксувати накопичувач всередині системного блоку, вам знадобитися доступ з двох сторін. Тому відразу знімаємо обидві бічні кришки, щоб потім до цього не повертатися.

Бічні кришки фіксуються чотирма гвинтами в задній частині системного блоку.

Крок № 3. Встановіть і зафіксуйте другий жорсткий диск у комп’ютері.

Після того як бічні кришки системного блоку зняті, можна приступати до установки другого жорсткого диска в комп’ютер. Жорсткі диски встановлюються в спеціальний відсік системного блоку. В залежності від конструкції системного блоку, цей відсік, може бути, повернутий у бік задній частині системного блоку або в бік. Ми розглянемо варіант, коли відсік повернутий у задню частину системного блоку. Так як така конструкція системного блоку більш поширена. На малюнку нижче) відзначений відсік для установки жорстких дисків.

отсек для установки жестких дисков

В одному з відсіків вже буде встановлений один жорсткий диск. Це ваш перший жорсткий диск, на ньому ваша операційна система і всі дані. Другий потрібно розташувати поруч. Якщо відсік розрахований не більше ніж на два накопичувача, то бажано помістити другий диск не впритул до першого. Це значно поліпшить його охолодження.

установка жесткого диска

Акуратно введіть жорсткий диск в одне з місць для встановлення. Зверніть увагу, накопичувач повинен лежати на невеликих виступах і фіксуватися чотирма гвинтами. Якщо всередині системного блоку мало місця, то можливо перед установкою вам доведеться зняти відеокарту чи інші комплектуючі. Але, як правило, цього не потрібно.

подключаем второй жесткий диск к компьютеру

Після того, як ви встановили жорсткий диск в комп’ютер його потрібно зафіксувати за допомогою чотирьох гвинтів. Два гвинти закручуються з одного боку і два з іншого. Не варто економити на гвинтах, так як це може викликати зайві вібрації і шум при роботі комп’ютера.

Крок № 4. Підключіть другий накопичувач до материнської плати і блоку живлення.

Після того як другий диск встановлений і надійно утримується всередині комп’ютера, можна приступати до його підключення. Для підключення накопичувачів використовується два кабелі, один йде до материнської плати, а другий до блоку живлення.

Для підключення до материнської плати використовується ось такий SATA кабель (малюнок нижче). Як правило, він червоного кольору, тому його важко сплутати. Один роз’єм кабелю потрібно увіткнути в жорсткий диск в інший роз’єм на материнській платі.

SATA кабель для подключения к материнской плате

Для підключення до блоку живлення використовується схожий кабель з більш широким роз’ємом (малюнок нижче).

Кабель для подключения к блоку питания

Якщо ваш блок живлення не оснащений кабелем з таким роз’єм, то вам знадобитися перехідник (картинка нижче) зі старого роз’єму на новий.

переходник со старого разъема на новый

Крок № 5. Закриваємо системний блок.

Після того як ви підключили другий жорсткий диск до комп’ютера можна закривати системний блок. Встановіть бічні кришки і зафіксуйте їх гвинтами. Коли кришки будуть встановлені, можна включати комп’ютер. Якщо ви все зробили правильно, то після завантаження комп’ютера в системі з’явиться новий накопичувач.