Як підключити блок живлення

94

Блок живлення – один з основних компонентів сучасного комп’ютера. Блок живлення (або БП) виконує постачання електрикою всіх інших компонентів комп’ютера. Тому без блоку живлення нічого не буде працювати.

Підключення блоку живлення – не найскладніше завдання при складанні або ремонті комп’ютера. Однак багатьох користувачів ПК вона ставить у глухий кут. Все із-за того що з блоку живлення йде багато кабелів, і користувачі побоюються щось наплутати і підключити неправильно. У даній статті ми розповімо про те, як підключити блок живлення і ви зможете переконатися, що це дуже просто і доступно будь-кому.

Блок живлення – це невелика сталева коробка, яка встановлюється всередині системного блоку. В залежності від конструкції комп’ютерного корпусу, блок живлення може встановлюватися вгорі або внизу корпусу. Від блоку живлення до інших компонентів комп’ютера йдуть кабелі. У недорогих моделях блоків живлення ці кабелі просто виходять зі спеціального отвору в блоці, у більш просунутих моделях кабелі потрібно підключати в спеціальні роз’єми на одній із сторін блоку.

Блок питания в системном блоке

Як відключити старий блок живлення

Якщо ви вирішили замінити старий блок живлення на новий, то перше, що вам потрібно зробити, це зняти старий блок живлення. Зробити це досить просто.

Крок № 1. Повністю обесточьте комп’ютер. Від’єднайте провід живлення на задній стороні системного блоку. Після того як ви відключили провід живлення необхідно почекати 2-3 хвилини, перед тим як приступати до роботи з комп’ютером.

Полностью обесточьте компьютер

Крок № 2. Відключіть дроти, які йду від блоку комп’ютера до інших компонентів комп’ютера. Відкрийте бічну кришку системного блоку і акуратно від’єднайте всі дроти, які йдуть від блоку комп’ютера. Як правило, це: живлення материнської плати і процесора, живлення жорстких дисків, живлення відеокарти і інших пристроїв.

Крок № 3. Демонтуйте старий блок живлення. Блок живлення фіксується на 4 гвинтах, які закручуються задній стороні системного блоку. Акуратно відкрутите гвинти і повільно витягніть блок живлення. У більшості випадків, блок живлення можна зняти без зняття інших компонентів комп’ютера.

Демонтируйте старый блок питания

Як підключити новий блок живлення

Процес підключення блоку живлення мало чим відрізняється від відключення. Все ті ж дії тільки у зворотному порядку.

Крок № 1. Встановіть новий блок живлення в корпус. Акуратно встановіть блок живлення на його місце. При установці потрібно слідкувати за тим, щоб гострі кути блоку живлення не подряпали материнську плату або інші компоненти комп’ютера. Після того як блок живлення встановлено його необхідно зафіксувати за допомогою чотирьох гвинтів на задній стороні комп’ютерного корпусу.

Крок № 2. Підключіть компоненти комп’ютер до блоку живлення. Підключіть всі компоненти, які вимагають окремого живлення до блоку живлення. При підключенні не варто побоюватися, що ви можете підключити щось не так. Усі коннектори мають унікальну форму. Тому вставити конектор не в той роз’єм просто фізично не можливо. Коротко пройдемося по всіх основних коннекторах:

Живлення материнської плати. Найбільший коннектор, підключається до материнської плати, складається з 20+4 контактів.

Питание материнской платы

Живлення процесора. Підключається до материнської плати, складається з 4 або 6 контактів.

Питание процессора

Живлення відеокарти. Виглядає також як і коннектор для живлення процесора, але складається з 6 або 8 контактів, підключається до відеокарти.

Питание видеокарты

Харчування жорстких дисків. Вузький і довгий роз’єм, підключається до жорстких дисків з роз’ємом SATA.

Питание жестких дисков SATA

Для старих PATA дисків використовується чотирьох контактний роз’єм MOLEX.

Питание жестких дисков PATA

Якщо ваш жорсткий диск використовує SATA харчування, а блок живлення має тільки MOLEX виходи, то ви можете використовувати перехідник з MOLEX на SATA харчування.

переходник MOLEX на SATA питание

Живлення FDD чи кардрідера. Невеликий чотирьох контактний роз’єм, який використовується для підключення FDD або кардрідера.

Питание FDD ли кардридера.

Крок № 3. Вмикайте комп’ютер. Після того як ви підключили всі роз’єми всередині системного блоку, можна підключати живлення і включати комп’ютер.