Як підібрати процесор до материнської плати

91

Заміна процесора не найчастіша проблема. Більшість користувачів не змінюють процесор до повної заміни комп’ютера. Однак іноді з-за поломки або апгрейда з’являється необхідність замінити встановлений процесор. У цьому випадку виникає питання, як підібрати процесор до материнської плати. У цій статті ми розберемо цю проблему і розповімо про те, як правильно підібрати процесор до вашої материнської плати.

Для того щоб підібрати процесор до материнської плати, необхідно дізнатися який сокет вона підтримує. Сокет – це роз’єм на материнській платі, призначений для установки процесора. Існують різні види сокетів для різних процесорів. Сокети відрізняються розміром, формою і кількістю ніжок. Тому встановити процесор в невідповідний сокет не можливо.

Зараз найбільш популярними є такі сокети:

 • Для процесорів Intel
  • LGA 1150
  • LGA 1155
  • LGA 1356
  • LGA 1366
 • Для процесорів AMD
  • AM3
  • AM3+
  • FM1
  • FM2

Якщо ви підбираєте процесор до материнської плати, яка встановлена в робочий комп’ютер, то ви можете дізнатися назву сокета з допомогою спеціальних програм для перегляду характеристик комп’ютера. Найбільш відповідною програмою, для нашого випадку, є програма CPU-Z. За допомогою даної програми можна дізнатися всі основні характеристики процесора і материнської плати.

Назва сокета буде зазначено на першій вкладці програми CPU-Z, навпроти напису «Package». Також за допомогою даної програми можна дізнатися виробника і модель материнської плати. Для цього потрібно перейти на вкладку «Mainboard».

Как подобрать процессор к материнской плате

Те, що материнська плата оснащена тим чи іншим сокетом, ще не гарантує, що вона підтримує всі процесори з таким же сокетом. Деякі самі нові процесори можуть не працювати. Тому для того щоб підібрати процесор до материнської плати, необхідно зайти на сайт виробника даної плати та переглянути список підтримуваних процесорів. Знайти потрібну інформацію не складно. Досить ввести назву материнської плати в пошукову систему і перейти на офіційний сайт виробника.

Якщо у вас є материнська плата, до якої потрібно підібрати процесор, але комп’ютер не працює, або взагалі не зібраний. Ви можете подивитися назва материнської плати на її коробці. Якщо і коробки немає, то уважно огляньте саму плату, на її поверхні повинна бути нанесена назва.

Після того як ви знаєте назву сокета і материнської плати підбір процесора не становить праці. Спочатку вибираєте процесор, який оснащений потрібне сокетом, а потім перевіряєте, чи підтримується він вашою материнською платою.