Як підібрати оперативну память компютера

100

Якщо відкрити каталог інтернет магазину на сторінці з оперативною пам’яттю, то можна побачити сотні різних моделей пам’яті з абсолютно різними характеристиками. Такий широкий вибір часто збиває з пантелику, особливо не дуже досвідчених користувачів, які хочуть підібрати оперативну пам’ять для свого комп’ютера. Якщо ви збиті з пантелику різноманітністю вибору, то наша покрокова інструкція повинна вам допомогти.

Крок № 1. Підбираємо оперативну пам’ять типу і гнізда.

Перше, що необхідно зробити при підборі оперативної пам’яті для комп’ютера це визначитися з типом пам’яті, яка вам потрібна. У сучасних комп’ютерах використовується пам’ять чотирьох типів:

  • DDR — найперший варіант DDR, зараз зустрічається вкрай рідко;
  • DDR2 — друге покоління DDR, можна зустріти в старих комп’ютерах;
  • DDR3 — третє покоління DDR, найпоширеніший варіант на даний момент;
  • DDR4 — найсучасніший варіант пам’яті DDR, зустрічається тільки в нових комп’ютерах;

Для того щоб визначити, який з цих типів оперативної пам’яті використовується у вашому комп’ютері запустіть програму CPU-Z і відкрийте вкладку «Memory». Тут буде вказано тип пам’яті, об’єм, частота і таймінги.

Якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про кожну з планок встановленої у вас оперативної пам’яті, то перейдіть на вкладку «SPD».

вкладка SPD в программе CPU-Z

Крім самого типу пам’яті (DDR, DDR2, DDR3 і DDR4) потрібно враховувати, що для настільних комп’ютерів і ноутбуків використовуються різні роз’єми. У настільних комп’ютерах використовуються роз’єми DIMM, а в ноутбуках SO-DIMM. Також SO-DIMM можуть використовуватися і в компактних версіях настільних ПК.

Тому для того щоб бути впевненим, що підібрана вами оперативна пам’ять постане в роз’єм для пам’яті в материнській платі, необхідно, щоб у пам’яті і материнської плати співпав не тільки тип, але і роз’єм.

Крок № 2. Підбираємо потрібну частоту оперативної пам’яті.

Після того як ви визначилися з типом і роз’ємом оперативної пам’яті, вам необхідно визначитися з частотою пам’яті, яка вам необхідна. Тут є кілька важливих моментів:

  • Частота пам’яті повинна підтримуватися материнською платою. З цим зазвичай не буває проблем. Оскільки сучасні материнські плати підтримують широкий діапазон частот оперативної пам’яті. Тим не менш, це потрібно перевірити. Для цього введіть в пошукову систему назву вашої материнської плати і зайдіть на її сайт виробника. Там буде вказано, які частоти пам’яті підтримує дана плата.
  • Також частота пам’яті повинна підтримуватися процесором. Перевіряється це точно також. Введіть в пошук назву процесора і дивіться технічні характеристики на офіційному сайті виробника. Зазвичай процесори більш жорстко обмежені по максимальній частоті пам’яті.
  • Після цього визначаєте максимальну частоту оперативної пам’яті, з якої можуть працювати материнська плата і процесор. Це і є та частота, яку ви можете використовувати;

При цьому потрібно відзначити, що:

  • Ви не зобов’язані купувати оперативну пам’ять з максимальною підтримуваної частотою. В цілях економії ви можете вибрати пам’ять з більш низькими частотами, і все буде працювати. Головне, щоб ці частоти підтримувалися материнською платою і процесором.
  • Якщо тип пам’яті збігається, то ви можете встановити пам’ять з більш високими частотами. Але, вона все одно буде працювати на максимально допустимій частоті для материнської плати і процесора.
  • Ви може встановити оперативну пам’ять з різними частотами, але вона буде працювати на частоті самої повільної планки пам’яті. Хоча встановлювати різну пам’ять не бажано.

Також потрібно звернути увагу на таймінги. Тут немає ніяких обмежень з боку материнської плати і процесора, але таймінги впливають на продуктивність. Чим нижче таймінги, там швидше пам’ять.

Крок № 3. Перевіряємо максимальний обсяг оперативної пам’яті і наявність вільних слотів на материнській платі.

Ще один важливий момент, на який треба звернути увагу при підборі оперативної пам’яті, це максимальний обсяг, який підтримує материнська плата і процесор. На сайті виробника материнської плати і процесора (там же де ви дивилися частоти) потрібно подивитися максимальний об’єм оперативної пам’яті. Очевидно, що цей обсяг не можна перевищувати.

Також потрібно перевірити наявність вільних слотів на материнській платі. Для цього потрібно зняти бічну кришку комп’ютера і оглянути плату. Головне не забудьте перед цим повністю знеструмити комп’ютер.

Крок № 4. Заключний етап підбору оперативної пам’яті комп’ютера.

Бажано, завжди встановлювати однакові планки оперативної пам’яті. Так ви уникнете проблем з сумісністю, які хоча і дуже рідко, але трапляються. Тому якщо є можливість, то пам’ять краще встановлювати відразу цілим комплектом.

Якщо ж встановити відразу весь комплект пам’яті немає можливості, то вам потрібно підібрати максимально схожу пам’ять. Знайдіть планки пам’яті з точно такими ж характеристиками, як встановлено у вас (порівняйте обсяг однієї планки, частоти, таймінги).