Як підібрати блок живлення для компютера

42

Блок живлення один з найважливіших компонентів комп’ютера. Він забезпечує електроживленням всі інші комплектуючі і саме від нього залежить стабільність роботи всього комп’ютера. Тому дуже важливо правильно підібрати блок живлення для комп’ютера. У даній статті ми розповімо про те, як підібрати блок живлення для комп’ютера.

Потужність блока живлення.

Перше, з чим потрібно визначитися, яка потужність вам необхідна. Потужність блоку живлення залежить від комплектуючих, які встановлені на комп’ютері. Найпростіший спосіб дізнатися необхідну потужність блоку живлення це скористатися спеціальним калькулятором. Найбільш популярними калькуляторами є:

  • http://www.coolermaster.outervision.com/
  • http://ru.msi.com/power-supply-calculator
  • http://www.casemods.ru/services/raschet_bloka_pitania.html

Використовувати ці калькулятори дуже просто. Все, що потрібно зробити, це заповнити анкету, в якій потрібно з випадаючих списків вибрати комплектуючі, які встановлені на вашому комп’ютері. Після цього калькулятор покаже максимальну суму пікових потужностей всіх вибраних вами комплектуючих. На цю цифру вже можна орієнтуватися при виборі блоку живлення.

Калькулятор для розрахунку потужності блоку живлення

Але, не варто підбирати блок живлення, потужності якого вистачає впритул. Потрібно враховувати, що реальна потужність блоку живлення може бути нижче, ніж заявляє виробник. Крім цього потрібно враховувати, що з часом конфігурація може змінитися. Тому краще взяти блок живлення з невеликим запасом. Наприклад, ви можете додати 25% до потужності, яку покаже калькулятор потужності.

Система охолодження блоку живлення.

Ще один важливий момент при виборі блоку живлення це система охолодження. Зверніть увагу на кількість вентиляторів і їх діаметр. Більшість сучасних блоків живлення оснащуються лише одним вентилятором з діаметром 120, 135 або 140 міліметрів. Потрібно враховувати, що чим більше вентилятор, тим менше шуму він видає. Тому краще всього вибирати модель з максимально великим вентилятором.

Також у продажу зустрічаються моделі з одним або двома вентиляторами розміром 80 мм. Як правило, це дуже дешеві моделі. Такі блоки живлення видають дуже сильний шум, тому купувати такі моделі не варто.

Ще один варіант системи охолодження, це блоки живлення з пасивним охолодженням. Такі блоки живлення взагалі не видають ніяких шумів, оскільки не оснащені вентиляторами. Але, у разі купівлі такого блоку живлення, потрібно подбати про додаткове охолодження для системного блоку.

Кабелі і роз’єми.

Також при підборі блоку живлення потрібно звернути увагу на кабелі і роз’єми, якими він оснащується. Блоки живлення бувають з фіксованими або подсоединяемыми кабелями.

Блок питания без вентилятора и с подключаемыми кабелями

Блок живлення без вентилятора і з підключаються кабелями

У першому випадку кабелі жорстко зафіксовані в блоці живлення. При цьому всі невикористані кабелі будуть безцільно бовтатися всередині системного блоку, блокуючи потік повітря і погіршуючи його охолодження. Якщо ж блок живлення дозволяє підключати і відключати кабелі, то користувач може підключити лише ті кабелі, які йому потрібні. Такий підхід зменшує кількість кабелів всередині системного блоку і покращує його охолодження. Тому при виборі блоку живлення краще всього вибирати модель з підключаються кабелями.

Ціна блока живлення.

Ціна також важливий момент при виборі блоку живлення для комп’ютера. Не варто занадто економити на блоці живлення, купуючи найдешевшу модель, яка підходить по потужності. Як правило, такі моделі видають набагато меншу потужність, ніж їх заявляє виробник.

Краще всього вибирати блок живлення від відомого виробника, який давно зарекомендував себе на ринку. Зараз такими виробниками є FSP, Enermax, Hipro, HEC, Seasonic, Delta, Silverstone, PC Power & Cooling, Antec, Zalman, Chiftec, Gigabyte, Corsair, Thermaltake, OCZ, Cooler Master.