Як перезавантажити компютер або ноутбук за допомогою клавіатури

130

Будь-які функції операційної системи можна задіяти без використання мишки і функція перезавантаження комп’ютера не виняток. У цій статті ви дізнаєтеся кілька способів за допомогою яких можна перезавантажити комп’ютер чи ноутбук тільки за допомогою клавіатури.

Спосіб № 1. Комбінація клавіш ALT + F4.

Більшості користувачів відомо, що комбінація клавіш ALT-F4 використовується для закриття програм. Але, далеко не всі знають, що цю ж комбінацію клавіш можна використовувати для вимикання або перезавантаження комп’ютера.

Робиться це дуже просто. Натискаємо комбінацію клавіш ALT-F4 до тих пір, поки не закриємо всі запущені програми. Після того, як запущених програм не залишиться ще раз натискаємо ALT-F4. В результаті на екрані з’явиться вікно з пропозицією вимкнути комп’ютер.

Якщо ви хочете вимкнути комп’ютер, то просто натисніть Enter, якщо ж вам потрібно виконати перезавантаження, то натисніть на стрілку вниз на клавіатурі, натисніть «Перезавантаження» і натисніть Enter.

Це найшвидший і простий спосіб перезавантажити комп’ютер або ноутбук з допомогою клавіатури. Даний спосіб працює на будь-якої версії операційної системи Windows і його буде достатньо для будь-яких ситуацій, але, на всяк випадок розглянемо ще кілька варіантів.

Спосіб № 2. Виконання команди Shutdown.

При необхідності можна перезавантажити комп’ютер за допомогою команди Shutdown. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows-R, у вікні, введіть команду «shutdown /r /t 0» і натисніть на клавішу вводу. Виконання цієї команди буде перезавантажити систему негайно.

команда Shutdown

Якщо ж виконати команду «shutdown /r», то перезавантаження системи відбудеться через 1 хвилину.

Спосіб № 3. Комбінація клавіш CTRL-ALT-DEL або меню ПУСК.

Також для перезавантаження комп’ютера або ноутбука на операційній системі Windows можна використовувати комбінацію клавіш CTRL-ALT-DEL. Якщо у вас Windows 7 або більш нова версія Windows, після натискання CTRL – ALT-DEL з’явиться заставка з декількома функціями. Тут потрібно використовувати стрілки і клавіші TAB для того щоб натиснути на кнопку вимикання і перезавантаження комп’ютера.

CTRL-ALT-DEL

Якщо у вас Windows XP, то після натискання CTRL-ALT-DEL з’явиться «Диспетчер завдань». У ньому є меню «Завершення роботи», яке можна відкрити з допомогою стрілок і клавіші TAB. За допомогою цього меню можна вимкнути або перезавантажити комп’ютер.

Диспетчер задач

Крім цього, ви можете перезавантажити комп’ютер за допомогою меню ПУСК. Для цього натисніть клавіші Windows на клавіатурі та з допомогою стрілок і клавіші TAB натисніть на кнопку «Завершення роботи».