Як перевстановити драйвера відеокарти на Windows 7 або 10

54

Необхідність встановлювати драйвери відеокарти виникає досить рідко. Зазвичай до цієї процедури вдаються при нестабільній роботі відеодрайверів або в разі заміни відеокарти.

Якщо у вас саме така ситуація, то ця стаття повинна вам допомогти. Тут ви дізнаєтеся про те, як перевстановити драйвери відеокарти на Windows 7 або 10.

Підготовка до перевстановлення драйверів відеокарти

Для того щоб перевстановити драйвера відеокарти на Windows 7 або 10 вам необхідно спочатку видалити старий драйвери. Зробити це можна двома способами: через Панель управління Windows або за допомогою Display Driver Uninstaller.

Перший спосіб набагато простіше, однак він не призводить до повного видалення драйверів. Якщо видаляти драйвери через Панель управління, то в системі можуть залишатися сліди старих драйверів, що в деяких випадках може призводити до проблем. Якщо для видалення старий драйверів відеокарти використовувати програму Display Driver Uninstaller, то в системі не залишиться ніяких слідів і ви зможете виконати перевстановлення драйверів практично з нуля.

Який із способів видалення старих драйверів використовувати вирішувати вам. Як варіант, можете спочатку спробувати видалити драйвери першим способом через Панель управління і після цього виконати переустановку. Якщо ж це не вирішить ваших проблем, то тоді можна повторити перевстановлення, але вже видаляючи драйвери через Display Driver Uninstaller.

Видалення старих драйверів через Панель управління.

Для того щоб видалити драйвери даними способом вам потрібно зайти в Панель управління Windows і перейти в розділ «Видалення програм».

Після цього перед вами відкриється вікно зі списком всіх встановлених програм. Для того, щоб знайти тут старі драйвери для вашої відеокарти скористайтеся пошуковою рядком у верхньому правому куті вікна.

поисковая строка

Введіть в пошук назву виробника вашої відеокарти, і ви відразу побачите список всіх програм і драйверів, які з ним пов’язані.

имя видеокарты в поиске

Для того щоб видалити драйвер виділіть її мишкою і натисніть на кнопку «Видалити».

кнопка Удалить

Після цього відкриється інсталятор драйверів. Слідуйте його інструкціям і завершіть видалення драйверів.

удаление драйверов драйверов видеокарты через установщик

Після того, як старий драйвер буде видалений, перезавантажте комп’ютер і приступайте до перевстановлення драйвера відеокарти.

Видалення старих драйверів з допомогою Display Driver Uninstaller.

Якщо перед перевстановлення драйверів ви вирішили повністю позбутися старих, то вам потрібно завантажити програму Display Driver Uninstaller і розпакувати її в будь-яку папку на комп’ютері. Після цього перезавантажте комп’ютер у безпечному режимі і відкрийте програму Display Driver Uninstaller.

Після запуску Display Driver Uninstaller потрібно вибрати який саме драйвер ви хочете видалити, NVIDIA або AMD.

выбор драйвера видеокарты

А потім натиснути на кнопку «Видалення і перезавантаження».

кнопка для удаления драйверов и перезагрузки

Після цього вам залишиться дочекатися, поки програма Display Driver Uninstaller видаляє ваші старі драйвери і перезавантажить комп’ютер. Після перезавантаження зайдіть в звичайний режим роботи Windows 7 або 10 і приступайте до перевстановлення драйверів відеокарти.

Переустановка драйверів відеокарти на Windows 7 або Windows 10

Після того як старе програмне забезпечення видалено, можна приступати до перевстановлення драйверів відеокарти. Для цього спочатку зайдіть на офіційний сайт виробника вашої відеокарти і скачайте звідти самі свіжі драйвери. Не варто використовувати драйвери, які йдуть на диску разом з відеокартою. Оскільки в більшості випадків вони вже застаріли.

  • Якщо у вас відеокарта від AMD, то ви можете завантажити драйвери тут: http://support.amd.com/ru-ru/download;
  • Для відеокарт від NVIDIA драйвери доступні тут: http://www.nvidia.ru/Download/index.aspx?lang=ru;

Коли ви зайдете на цей сайт, то побачите невелику форму для пошуку драйверів. На сайті AMD на момент написання статті дана форма виглядає так як на скріншоті нижче. Вона складається з 4 випадаючих списків, в яких потрібно вибрати тип продукту (відеокарта для комп’ютера або ноутбука), серію відеокарти, конкретну модель і операційну систему (наприклад, Windows 7 або 10).

поиск новых драйверов для видеокарты

Після заповнення цієї пошукової форми і натискання на кнопку «Display Results», з’явиться сторінка, на якій можна буде завантажити відповідний драйвер.

загрузка новых драйверов для видеокарты

Після завантаження нової версії драйвера з офіційного сайту, нарешті можна приступати безпосередньо до перевстановлення драйверів. Для цього просто запускаєте інсталяційний EXE файл і дотримуйтесь інструкцій, які з’являтимуться на екрані.

установка новых драйверов для видеокарты

Після завершення перевстановлення драйверів не забудьте перезавантажити комп’ютер.