Як перевірити температуру компютера

198

Температура комп’ютера або температура компонентів комп’ютера, це параметри, які необхідно регулярно перевіряти. Навіть якщо комп’ютер працює нормально, перевірку температури комп’ютера все одно потрібно виконувати, хоча б раз на кілька місяців. Ну а в разі будь-яких проблем, перше, що потрібно зробити, це провести позапланову перевірку температури комп’ютера.

Для перевірки температури комп’ютера використовують спеціальні програми, які зчитують інформацію з температурних датчиків і виводять її в зручному для користувача вигляді. Найбільш популярною програмою такого роду є програма HWMonitor від CPUID. Дана програма поширюється в двох варіантах: безкоштовно версія (її можна завантажити з офіційного сайту) і платна PRO версія. Для того щоб просто подивитися температуру комп’ютера буде достатньо і безкоштовній версії.

Скачайте безкоштовну версію програми HWMonitor і запустіть на своєму комп’ютері. В інтерфейсі програми ви зможете спостерігати, як змінюються температури різних компонентів вашого комп’ютера.

Процесор.

В першу чергу потрібно звернути увагу на температуру процесора. В залежності від кількості ядер у вашому процесорі, різних значень температур процесора буде або багато, або дуже багато. Але, не варто лякатися, все набагато простіше ніж здається на перший погляд.

Просто програма HWMonitor виводить температуру для кожного ядра окремо (Core), плюс виводиться температура на корпусі процесора (Package). При цьому всі ці температури розділені на три колонки: Value – текуча температура на даний момент, Min – мінімальна температура за час роботи програми, Max – максимальна температура за час роботи програми.

Природно, найбільш важливим є колонка Value, з допомогою якої можна дізнатися температуру компонента комп’ютера в даний конкретний момент часу. А колонки Min і Max можна використовувати для перевірки температури під навантаженням або на протязі довгого періоду часу.

температура процессора

Що стосується того, які температури можна вважати нормальними для процесора, то це залежить від конкретної моделі. Але, в середньому, нормальні значення температури процесора такі:

  • У просте — до 45° C;
  • Під навантаженням — до 65° C;

Інші компоненти комп’ютера.

Після того як ви розібралися з процесором, можна переходити до відеокарти, жорстких дисків і чіпсету. Тут все набагато простіше, оскільки на цих компонентах комп’ютера набагато менше термодатчиків, а значить розібратися в показаннях HWMonitor легше. Як і у випадку процесора, з’явиться одразу три значення температури: поточний, мінімальне і максимальне.

температура видеокарты

Що стосується самих температур, то тут все дуже індивідуально. Деякі комплектуючі гріються більше, никоторые менше. Якщо вам цікаві середні значення, то вони приблизно такі:

  • Відеокарта;
    • У просте — до 55° C;
    • Під навантаженням — до 80° C;
  • Жорсткий диск — від 20 до 45° С;
  • Чіпсет — від 25 до 50° C;

Якщо температура компонентів вашого комп’ютера знаходиться в межах цих значень, то більшості випадків це означає, що з температурою у вас все в порядку і ніякого перегріву немає. Якщо ж температури вище, то потрібно задуматися про додатковому охолодженні даних компонентів або про поліпшення загального охолодження комп’ютерного корпусу.

Перевірка температури комп’ютера через BIOS.

Якщо ваш комп’ютер не включається, і ви не можете скористатись програмою HWMonitor, то ви можете подивитися температуру комп’ютера в BIOS.

температура компьютера в BIOS

Але, в цьому випадку ви зможете дізнатися тільки температуру процесора (CPU Temperature) і температуру материнської плати (MB Temperature).