Як перевірити швидкість жорсткого диска

85

Жорсткий диск – це один з основних компонентів будь-якого сучасного комп’ютера. Зараз їх починають витісняти твердотільні накопичувачі, але у багатьох випадках альтернативи жорстким дискам практично немає.

Після покупки і установки нового жорсткого диска багато користувачі цікавляться його швидкістю. Зараз ми розповімо про те, як перевірити швидкість жорсткого диска за допомогою спеціальних програм.

Перевіряємо швидкість жорсткого диска за допомогою програми HD Tune

Першою програмою, яку ми розглянемо, є програма HD Tune. За допомогою даної програми можна протестувати швидкість жорсткого диска.

Програма HD Tune поширюється в двох версіях: безкоштовна версія HD Tune і платна версія HD Tune Pro. HD Tune Pro може працювати 15 днів без реєстрації, тому ви можете завантажити будь-яку з цих версій.

За допомогою програми HD Tune можна перевірити швидкість запису і читання з жорсткого диска. Для цього запустіть програму, і на вкладці «Benchmark» виберіть один з режимів тестування «Read» або «Write». Якщо у вашому комп’ютері кілька жорстких дисків, не забудьте вибрати той, який збираєтесь перевіряти. Після цього потрібно запустити перевірку жорсткого диска за допомогою кнопки «Start».

Після закінчення перевірки жорсткого диска програма видасть результати. Дані будуть покази в цифровому і графічному поданні.

Розглянемо основні показники, які можна отримати при перевірці швидкості жорсткого диска з допомогою даної програми:

  • Minimum – це найменша швидкість передачі даних, яку показав жорсткий диск за весь час тестування (МБ/сек).
  • Maximum – це найбільша швидкість передачі даних, яку показав жорсткий диск за весь час тестування (МБ/сек). Саме це значення, найчастіше вказують виробники дисків. Але, максимальна швидкість є найважливішим показником. Також необхідно зазначити, що мінімальна і максимальна швидкість передачі даних можуть серйозно відрізнятися, але це далеко не завжди свідчить про технічні проблеми.
  • Average Rate – це середня швидкість передачі даних, яку показав даний жорсткий диск за весь час тесту (МБ/сек). Цей показник вже більш корисний, але його не можна враховувати у відриві від інших даних.
  • Access Time – це час доступу до файлів на диску (ms). В теорії, чим нижче час доступу до файлів, тим краще.
  • Burst Rate – це пікова швидкість передачі даних. Це значення також досить часто видають за реальну швидкість жорсткого диска, однак досягти її в реальних умовах вдається далеко не завжди.
  • CPU Usage – цей параметр покывает завантаження центрального процесора (%) під час тестування.

Перевіряємо швидкість жорсткого диска за допомогою програми CrystalDiskMark

CrystalDiskMark – це ще одна досить популярна програма для перевірки швидкості жорстких дисків. Вона оснащена меншою кількістю функцій, ніж HD Tune, і її інтерфейс значно простіше, але при цьому вона відмінно справляється з своїми задачами.

Проверяем скорость жесткого диска с помощью программы CrystalDiskMark

Для того щоб перевірити швидкість жорсткого диска за допомогою програми CrystalDiskMark скачайте її з офіційного сайту і встановіть на свій комп’ютер. Після запуску програми ви повинні вибрати розділ, який буде використовуватися для перевірки швидкості, а також режим перевірки. Щоб запустити перевірку натисніть на кнопку «All».

Після закінчення процесу програма видасть результати. Для того щоб зберегти результат перевірки диска ви можете зробити скріншот програми або скористатися меню «Правка – Копіювати результат тесту», в цьому випадку ви отримаєте текстовий звіт.