Як перевірити оперативну память компютера

43

Проблеми з оперативною пам’яттю – це одна з найбільш частих причин появи так званих ” синіх екранів смерті. За цим якщо ваш комп’ютер став регулярно перезавантажуватися і викидати синій екран, то вам варто перевірити оперативну пам’ять комп’ютера на помилки. У даному матеріалі ми розповімо про те, як виконати таку перевірку в Windows 7, Windows 8 або Windows 10 за допомогою програми mdsched, а також у будь-якій операційній системі за допомогою Memtest86+.

Перевірка оперативної пам’яті комп’ютера за допомогою mdsched

Найпростіший спосіб перевірити оперативну пам’ять комп’ютера на помилки це скористатися вбудованою в Windows програмою під назвою mdsched. Дана програма, присутня у всіх сучасних версіях Windows, включаючи Windows 7, Windows 8 і Windows 10.

Для того щоб запустити перевірку оперативної пам’яті за допомогою mdsched, натисніть комбінацію клавіш Win+R, введіть «mdsched» і натисніть на клавішу вводу.

Після цього перед вами з’явиться вікно з пропозицією перевірити комп’ютер на предмет проблем з пам’яттю. В цьому вікні можна вибрати один з двох варіантів: Виконати перезавантаження і перевірку (у цьому випадку комп’ютер перезавантажиться і відразу приступить до перевірки) або виконати перевірку при наступному включенні комп’ютера (у цьому випадку перевірка пам’яті буде запланована і запуститься тільки після того, як ви самі перезавантажте комп’ютер. Принципової різниці між цими варіантами немає, вибирайте той, що вам зручно в даний момент.

запуск программы mdsched

Після перезавантаження комп’ютера відразу почне перевірку пам’яті. За умовчанням виконується базова перевірка.

проверка памяти при помощи mdsched

Крім цього, програма mdsched має і більш складні режими перевірки оперативної пам’яті. Для того щоб отримати до них доступ потрібно під час роботи програми mdsched натиснути клавішу F1 і вибрати один з трьох варіантів:

 • Базовий – найшвидша перевірка оперативної пам’яті, включає в себе перевірку MATS+, INVC, SCHCKR;
 • Звичайний – більш ретельна перевірка включає LRAND, SCHCKR3, Stride6, WMATS+ і WINVC;
 • Широкий – максимально повна перевірка пам’яті комп’ютера, включає перевірки MATS+, WSCHCKR, Stride38, CHCKR4, ERAND, WStride-6, WCHCKR3, Stride6 і CHCKR8.

Також ви можете включити або відключити перевірку кеш пам’яті. Для цього після натискання F1 потрібно натиснути на клавішу TAB і вибрати один з варіантів: За замовчуванням, увімкнено, вимкнено. Час, необхідний на перевірку оперативної пам’яті за допомогою mdsched залежить від способу перевірки, який ви обрали.

Перевірка оперативної пам’яті комп’ютера за допомогою Memtest86+

Ще один спосіб перевірки оперативної пам’яті комп’ютера — це програма Memtest. Дана програма запускається з завантажувального диска, тому ви можете використовувати її незалежно від того, яка операційна система встановлена на вашому комп’ютері.

На сайті www.memtest.org можна скачати ISO образ з даною програмою або установник, який створить завантажувальну флешку з програмою Memtest. Але можна піти й іншим шляхом.

На сайті www.hirensbootcd.org можна завантажити образ диска відразу з множиною програм для діагностики комп’ютера, серед яких є і Memtest86+. Такий диск буде корисний в самих різних ситуаціях, тому в даній статті ми розглянемо саме цей варіант. Далі покрокова інструкція по запуску Memtest з диска Hiren’s boot CD.

 • Йдемо на сайт www.hirensbootcd.org/download/ і викачуємо там ZIP архів з образом диска у форматі ISO.
 • Розпаковуємо ZIP архів і отримуємо ISO образ. Про те, як розпакувати архів можна почитати тут.
 • Записуємо отриманий ISO образ диска на CD або на флешку. Ось тут можна почитати про те, як записати ISO образ на флешку. Якщо ж хочете записати образ диска на CD, то можете ознайомитися з нашою статтею про записи завантажувальних дисків.
 • Завантажується з диска або флешки і запускаємо програму Memtest86+ (знімок внизу). Якщо з цим проблем можете прочитати нашу статтю про те, як завантажитися в флешки.
 • запуск программы Memtest86+

  Після запуску Memtest86+ відразу почнеться перевірка оперативної пам’яті комп’ютера.

  проверка памяти в программе Memtest86+

  У разі виявлення помилок пам’яті, внизу екрану будуть з’являтися червоні попередження. Якщо помилок не виявлено, то в кінці тесту на екрані з’явиться повідомлення «Pass complete, no error». Для того щоб відкрити настройки програми Memtest86+ натисніть на клавішу «C» на клавіатурі.

  настройки программы Memtest86+

  Для того щоб завершити перевірку оперативної пам’яті і перезавантажити комп’ютер просто натисніть на клавішу ESC.