Як перевірити блок живлення компютера на працездатність

90

Несправність комп’ютера може проявлятися по-різному. Іноді це регулярні перезавантаження, іноді зависання, а іноді комп’ютер просто відмовляється включатися. У подібних ситуаціях першим підозрюваним є блок живлення комп’ютера адже від нього залежать всі інші компоненти комп’ютера і якщо з ним щось не так, то комп’ютер не буде нормально працювати. Тому при пошуку несправності перше що потрібно зробити, це перевірити блок живлення комп’ютера на працездатність. У даній статті ми розповімо, як раз про це.

Увага, виконання наведених нижче процедур може призвести до ураження струмом і тому вимагає досвіду в роботі з електрикою.

Включення блоку живлення

Найпростіша перевірка блоку живлення комп’ютера на працездатність — це його включення. Якщо блок живлення не включається, то далі перевіряти просто нема чого, треба віддавати блок живлення в ремонт або шукати причину несправності самостійно.

Для перевірки працездатності блоку живлення його потрібно зняти з комп’ютера і включити без підключення до материнської плати. Так ми виключимо вплив інших комплектуючих і будемо перевіряти виключно БЖ.

Для цього потрібно подивитися на кабель живлення материнської плати, який йде від БЖ, і знайти там зелений провід. Цей провід потрібно замкнути з будь-яким з чорних дротів. Це можна зробити за допомогою скріпки або невеликого шматка дроту (фото внизу).

Також до блоку живлення потрібно підключити будь-який пристрій. Наприклад, привід оптичних дисків або старий непотрібний жорсткий диск (фото внизу). Це робиться для того, щоб не включати блок живлення без навантаження так як це може привести до його поломки.

подключенный жесткий диск

Після того як зелений провід замкнутий з чорним і до блоку живлення підключено пристрій, що створює навантаження, його можна включати. Для цього просто підключаємо БЖ до мережі електроживлення і натискаємо на кнопку включення на корпусі (якщо така кнопка є). Якщо після цього кулер почав обертатися значить блок живлення працює і має видавати потрібні напруги.

Більш докладно про це можна почитати в нашій статті про запуск блоку живлення без комп’ютера.

Перевірка блоку живлення тестером

Після того, як блок живлення включився, можна приступати до наступного етапу перевірки блоку живлення комп’ютера на працездатність. На цьому етапі ми будемо перевіряти напруги, які він видає або не видає. Для цього беремо тестер, виставляємо його в режим перевірки напруги постійного струму і перевіряємо які напруги присутні між помаранчевим і чорним дротом, між червоним і чорним, а також між жовтим і чорним (фото внизу).

проверка напряжений на блоке питания

Повністю працездатний блок живлення повинен видавати такі напруги (допустиме відхилення ±5%):

  • 3.3 Вольт для помаранчевого проводу;
  • 5 Вольт для червоного проводу;
  • 12 Вольт для жовтого проводу;

Візуальна перевірка блоку живлення

Ще одним способом перевірки блоку живлення є візуальний огляд. Для цього блок живлення повністю знеструмити і розібрати (фото візу).

визуальный осмотр блока питания

Розібравши блок живлення, вивчіть його плату і вентилятор. Переконайтеся, що на платі немає роздутих конденсаторів, а вентилятор може вільно обертатися.