Як перевірити блок живлення компютера без материнської плати

71

Іноді при ремонті комп’ютера можна зіткнутися з необхідністю перевірити блок живлення без материнської плати. Зазвичай така ситуація виникає, коли є підозри на несправність материнської плати або, коли вже відомо про несправність материнської плати, але не відомо чи працює БЖ. У цій короткій статті ви зможете дізнатися простий спосіб перевірки БП в таких ситуаціях.

Отже, для того щоб перевірити блок живлення комп’ютера без материнської плати, потрібно замкнути контакти, які відповідають за включення блоку живлення. Цими контактами є контакт PS-ON (провідник зеленого кольору) і контакт COM (будь-який з провідників чорного кольору).

Для того щоб замкнути ці два контакти можна скористатися скріпкою або будь-яким шматком дроту. Наприклад, можна скористатися провідником з мережевого кабелю, так як це зроблено на малюнку внизу.

замкнутые контакты

Для того щоб включення блоку живлення без материнської плати не призвело до його поломки перед включенням до нього потрібно підключити будь-який пристрій, для того щоб блок живлення отримував навантаження і не працював в порожню. Наприклад, ви можете підключити старий не потрібний жорсткий диск або кулер.

Загалом процес перевірки блоку живлення без материнської плати виглядає так:

  • Підключаємо блок живлення до мережі електроживлення. Якщо на блоці живлення є кнопка включення, то переводимо його в положення «включено».
  • Підключаємо до блоку живлення будь-який пристрій, для того щоб блок живлення отримував навантаження і не працював в порожню.
  • Замикаємо контакти PS-ON і COM (зелений і чорний провідники) за допомогою будь-якого шматка дроту.
  • Після цього блок живлення повинен включиться і на ньому заробить вентилятор. Тепер можна перевірити, які напруги видає блок живлення.