Як перевернути таблицю в Word

186

При роботі з текстовими документами дуже часто доводиться створювати таблиці. За допомогою таблиць дуже зручно організовувати великі обсяги інформації. Крім того, якщо інформація представлена у вигляді таблиці, то її завжди можна дуже швидко перенести в табличний процесор Excel для подальшої обробки.

Дану статтю ми присвятимо такої задачі як переворот таблиці. Проблема в тому, що просто так перевернути таблицю вертикально на 90 градусів не можна. Така можливість не передбачена в текстовому редакторі Word. Але, якщо використовувати одну хитрість, то це цілком реально зробити. Ця хитрість полягає у використанні функції, яка називається «Напис» (якщо у вас Word 2007 або 2010) або «Текстове поле» (якщо у вас Word 2013 або 2016).

Як перевернути таблицю в Word 2007, 2010, 2013 і 2016

Отже, для того, щоб перевернути таблицю в Ворді перейдіть на вкладку «Вставка», натисніть на кнопку «Напис» (або «Текстове поле») і виберіть варіант «Проста напис».

Після цього перед вами з’явиться рамка з текстом (як на скріншоті внизу). Текст, який знаходиться в цій рамці нам не потрібен, тому відразу виділяємо її мишкою і видаляємо.

удалите текст в рамке

Після того як текст буде видалений, ви отримаєте порожню рамку, у яку можна вставити текст, таблицю або зображення. Головною перевагою даної рамки є, то що ви можете розмістити його в будь-якій точці документа. При цьому ви можете змінювати її розмір і обертати навколо своєї осі. Тому для того, щоб перевернути таблицю в Ворді вам потрібно скопіювати та вставити всередину вийшла рамки. В результаті у вас повинна вийде приблизно така конструкція як на скріншоті нижче. А саме таблиця всередині рамки.

вставьте таблицу в рамку

Тепер можна перевернути таблицю разом з рамкою. Для цього клацніть лівою кнопкою мишки по зеленим точці над таблицею і не відпускаючи ліву кнопку мишки почніть рухати мишкою вправо або вліво. Таким чином ви зможете перевернути таблицю в будь-яке положення.

переверните рамку вместе с таблицей

Для того, щоб перевернути таблицю в Word рівно на 90 градусів і встановити її вертикальної перед початком перевороту затисніть клавішу SHIFT. У цьому випадку рамка з таблицею буде перевертатися тільки на певний кут і вам буде простіше встановити її чітко у вертикальне положення.

перевернутая таблица

Надалі перевернуту таблицю можна налаштувати під ваші потреби. Для цього виділіть мишкою рамку, усередині якої знаходиться таблиця, і перейдіть на вкладку «Формат».

перейдите на вкладку Формат

Тут ви зможете налаштувати зовнішній вигляд рамки, положення рамки, обтікання текстом, рамки навколо і т. д.

Як перевернути текст всередині таблиці

У деяких випадках може виникнути необхідність перевернути текст всередині таблиці. На щастя, це робиться набагато простіше, ніж переворот всієї таблиці. Для цього потрібно виділити комірки таблиці, в яких потрібно перевернути текст, після цього перейти на вкладку «Макет» і там натиснути на кнопку «Напрямок тексту».

нажмите на кнопку Направление текста

Таким чином можна отримати таблицю, текст якої перевернуть вертикально (як на скріншоті внизу).

таблица с перевернутым текстом

Зверніть увагу, використовуючи функцію «Напрямок тексту» ви не зобов’язані перевертати текст відразу у всій таблиці. Замість цього ви можете перевертати текст тільки в потрібних комірках.